2. Лека атлетика
  3. Силвия Дънекова спечели първата титла от държавното първенство по лека атлетика в Сливен

Състезателката на СК „Нови пазар” Силвия Дънекова спечели тази сутрин първия златен медал от държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени, което се провежда на модернизираните стадиони в Сливен, който до момента единствени у нас отговарят на всички изисквания на Международната федерация по лека атлетика (ИААФ).

Силвия  Дънекова спечели първата титла от държавното  първенство по лека атлетика в Сливен
Състезателката  на СК „Нови пазар” Силвия Дънекова спечели тази сутрин първия златен медал от държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени, което се провежда на модернизираните стадиони в Сливен, който до момента единствени у нас отговарят на всички изисквания на Международната федерация по лека атлетика (ИААФ).

Националката  Дънекова триумфира на 3000 м с препятствия с 10:28,0 мин. Среброто остана за Йонка Александрова (Атлет - Луковит) - 12:07.5 мин, а бронза за Елмира Пановска (Атлет 91 - Велико Търново) - 12:24.0 мин.

При мъжете на същата дистанция златото спечели Митко  Ценов (СК Атлет – Мездра). 18-годишният  талант финишира с личен рекорд от 9:08,49 мин. Втори с 9:18,09 мин остана неговия треньор Йоло Николов (СК Атлет – Мездра), а трети е Стоян Владков (Локомотив – Дряново) с 9:49,51 мин.  В сутришната сесия на първенството ще има още финали в скока на височина (мъже) и на чук (мъже).

Следобед състезанията започват в 15,00 ч с дисциплината скок на височина от десетобоя при мъжете. При мъжете ще бъдат проведени финалите на: 110 м с преп (16,45 ч), троен скок (17,00 ч), диск (17,00 ч), овчарски скок (18,00 ч), 100 м (18,30 ч), 1500 м (18,40 ч), гюлле (18,40 ч), 400 м (19,00 ч) и 4 х 100 м (19,30 ч). При дамите финалите следобед са: овчарски скок (16,30 ч), 100 м с преп. (17,00 ч), 1500 м (18,00 ч), диск (18,15 ч), 100 м (18,25 ч), скок на дължина (18,30 ч), 400 м (18,50 ч) и 4 х 100 м (19,15 ч). В неделя състезанията са от 8,45 ч до 14,00 ч. Организатор на първенството е Българска федерация лека атлетика. Участие в шампионат ще вземат най-добрите български атлети.