2. Лека атлетика
  3. Светкавицата спечели спринта в Париж

Светкавицата спечели спринта в Париж

Световният и олимпийски шампион Юсейн Болт спечели спринта на 100 метра от Диамантената лига в Париж

Световният и олимпийски шампион Юсейн Болт спечели спринта на 100 метра от Диамантената лига в Париж. Атлетът от Ямайка пробяга разстоянието за 9,84 сек и постави нов рекорд в състезанието.

Той изпревари сънародника си и бивш световен рекордьор Асафа Пауъл, който завърши за 9,91 сек. Трети през финала премина Йохан Блейк - друг състезател от Ямайка, чието време е 9,95 сек.

Болт стартира неубедително, но във втората половина на дистанцията взе преднина и изпревари останалите атлети. "Това не беше най-доброто състезание в живота ми. Началото беше ужасно. На 50-ия метър си помислих, че ме е настигнал. Трябваше да положа по-големи усилия, за да спечеля", каза Болт.

Световният рекордьор на 100 и 200 метра спечели 14-ия пореден финал, в който участва. "Всичко е до концентрация. искам да бъда най-добрият и да съм на върха. Когато бягаш срещу най-добрия, това винаги те кара да даваш най-бързото си време. Щастлив съм, че избегнах контузия и спечелих състезанието", добави спринтьорът.

Болт и Пауъл, който държат най-доброто постижение тази година с 9,82 сек, се срещнаха за пръв път през сезона. Точно Пауъл е последният атлет, победил световния и олимпийски шампион в бягане на 100 метра. Това се случи преди две години в Стокхолм.

Американецът Дейвид Оливър направи отлично състезание на 110 метра с препятствия. Представителят на САЩ спечели старта с 12,89 сек и остана само на две стотни зад световения рекорд на кубинеца Дайрон Роблес. Оливър изпревари сънародниците си Райън Уилсън (13,12 сек) и Рони Аш (13,21 сек). олимпийският шампион Роблес пропусна турнира заради проблеми с крака.