2. Лека атлетика
  3. Световната рекордьорка Гензебе Дибаба от Етиопия спечели титлата на 3000 метра

Световната рекордьорка Гензебе Дибаба от Етиопия спечели титлата на 3000 метра

Световната рекордьорка Гензебе Дибаба от Етиопия спечели титлата на 3000 метра на Световното първенство първенство по лека атлетика в зала в полския град Сопот

Световната рекордьорка Гензебе Дибаба от Етиопия спечели титлата на 3000 метра на Световното първенство първенство по лека атлетика в зала в полския град Сопот. Дибаба измина дистанцията за 8:55.04 минути. Тя е световна шампионка от 1500 метра от преди две години в Истанбул.

Етиопката поведе убедително в средата на дистанцията. Втора остана защитаващата титлата си Хелън Онсандо Обири (Кения) с 8:57.72 минути. Трета се нареди Мириам Юсуф Джамал от Бахрейн с 8:59.16 минути. Дибаба постави световни рекорди на 1500 и на 3000 метра тази зима, но в Сопот стартира само на дългата дистанция.