2. Лека атлетика
  3. Теодора Коларова постигна победа на турнира в Санкт Пьолтен

Теодора Коларова постигна победа на турнира в Санкт Пьолтен

Националната ни състезателка в бягането на 800 метра Теодора Колорава спечели първото място на международния турнир по лека атлетика "Лизе Прокоп Мемориал" в австрийския град Санкт Пьолтен снощи.

Възпитаничката на Георги Димитров-Корема завърши с време 2:08,70 минути. Втора финишира унгарката Андреа Пек с 2:10,43 мин, а трета се нареди представителката на домакините Мария Райтер с 2:20,63 мин.

Както е известно, другата българска състезателка на турнира в Санкт Пьолтен Ваня Стамболова също завърши първа, но на 400 метра с препятствия с изключително силен резултат от 54,57 сек. Постижението й е №1 в Европа за сезона, а в световната ранглиста българката заема второ място. Пред нея е само американката Лашинда Димъс с 53,34 сек. (БТА)