2. Лека атлетика
  3. В Сливен се определиха ученическите шампиони по лека атлетика

В Сливен се определиха ученическите шампиони по лека атлетика

Представителите на Разград при момичетата и на Казанлък при момчетата спечелиха титлите в отборното класиране на финалните състезания по лека атлетика от Ученически игри’10 за 5-7 клас.

Представителите на Разград при момичетата  и на Казанлък при момчетата  спечелиха титлите в отборното класиране на финалните състезания по лека атлетика от Ученически игри’10 за 5-7 клас. Втори места заеха съответно тимовете на Велики Преслав при момичетата и на Плевен при момчетата. Бронзовите медали спечелиха отборите на Разград в мъжкото направление и на Харманли в дамското.

Над 160 момичета и момчета от по 9 отбора от страната участваха във финалите в Сливен. На стадион "Хаджи Димитър" се представиха тимове от Пловдив, Враца, Велики Преслав, Харманли, Бургас, Дупница, Казанлък, Велики Преслав, Разград, Кюстендил, Ямбол, Плевен, Шумен и домакините с отбори в двете групи  представители на Трето основно училище “Д-р Иван Селимински”.

През втория състезателен се определиха още пет от шампионите в отделните дисциплини. В програмата от днешните стартове над всички бяха Мадлен Донева и Пресиян Минчев от Разград в тласкането на гюле. Илия Парашкевов от Бургас е шампион в бягането на 800 метра. В атрактивната дисциплина щафетно бягане на 4х100 метра титлите спечелиха момичетата от Пловдив и момчетата на Казанлък.

Всички отбори получиха материални награди, купи, медали, грамоти и плакети. В индиидуалното класиране, първите трима от всяка дисциплина се изкачиха на почетната стълбица, за да се задарват на медали и грамоти, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.