2. Лека атлетика
  3. Ваня Стамболова остана 6-та във финала на 400 м с препятствия (видео)

Ваня Стамболова остана 6-та във финала на 400 м с препятствия (видео)

България не можа да вземе нито един медал на Световното първенство в Дегу, Южна Корея

Българката Ваня Стамболова финишира шеста във финала на дисциплината 400 метра с препятствия на Световното първенаство по лека атлетика в Дегу, Южна Корея.

Родната атлетка беше най-голямата надежда на страната за единствен медал на състезанието на планетата, но и тази българска мечта угасна за по-малко от минута в далечния Изток.

Ваня Стамболова направи чудесни бягания в сериите и на полуфинала, макар да признваше, че се чувства некомфортно заради високите температурни амплитуди в Дегу.

Днес обаче Стамболова показа най-бавна стартова реакция. Съперничките се възпозваха от това и дръпнаха доста още на виража. На финалната права тя се опита да навакса изоставането си, но вече беше прекалено късно и завърши шеста с време 54,23.

Въпреки лекото разочарование това е най-доброто класиране на българка в тази дисциплина в историята на тази дисциплина на Световно първенство.

Титлата е за американката Лашинда Демъс, която бе по-бърза от всички с време 52,47. Мелейн Уокър от Ямайка взе среброто, а бронзът остана за Наталия Антюх от Русия.