2. Лека атлетика
  3. Юсуф Саад Камел се класира за полуфиналите на 800 метра

Юсуф Саад Камел се класира за полуфиналите на 800 метра

След само два часа сън световният шампион на 1500 метра Юсуф Саад Камел (Бахрейн) се класира за полуфиналите на 800 метра, по време на световното първенство по лека атлетика в Берлин.

Той спечели четвърта серия с време 1:46,43 мин. "Изморен съм. Не съм спал миналата нощ след финала на 1500 метра", каза състезателят от Бахрейн. Камел, който всъщност е роден в Кения, ще се опита да спечели втория си златен медал на шампионата на 800 метра.

Полуфиналите в дисциплината са в петък. Освен това, Кенениса Бекеле (Етиопия) ще се опита да стане първият мъж в историята на световните първенства с дубъл - титли на 5000 и на 10 000 метра.

В понеделник Бекеле за четвърти пореден път стана световен шампион в дългата дистанция, а днес заяви и участие в 5000 метра.
Миналата година на Олимпиадата в Пекин Бекеле спечели златните отличия и в двете дистанции.

Сериите на 5000 метра са по-късно днес, а финалът - в неделя. Етиопецът взе бронзово отличие на 5000 метра на световното първенство през 2003-та година.