2. - Левски
  3. Сребърни медали за ветераните на „Черноморец-Бургас”

Сребърни медали за ветераните на „Черноморец-Бургас”

Ветераните на „Черноморец - Бургас” се окичиха със сребърни медали от републиканското първенство. На финала днес в Стара Загора „акулите” във втора младост отстъпиха на „Левски” с 1:2

Ветераните на „Черноморец - Бургас” се окичиха със сребърни медали от републиканското първенство. На финала днес в Стара Загора „акулите” във втора младост отстъпиха на „Левски” с 1:2. „Сините” демонстрираха стопроцентова ефективност до почивката, като реализираха два гола чрез Сашо Начев и Сашо Валентинов след статични положения, без да създадат други опасни положения.

През втората част черноморци пренесоха играта изцяло пред вратата на съперника, но Георги Шейтанов направи блестящи спасявания, а и мерникът на нападателите изневери. Стражът на „Левски” капитулира само веднъж след удар на Васил Банов и рикошет от крака на бранителя Иво Славчев. Поредицата от пропуски лиши бургаските ветерани поне от равенство и решаване на спора с дузпи.

След последния сигнал на съдията Станислав Тодоров от Шумен отборът на „Черноморец - Бургас” беше награден със сребърните отличия. Постижението е нов връх в историята на бургаския футбол за опитната възрастова група. „Левски” взе купата за републикански първенец, която спечели и миналия сезон.