2. - Лига Европа
  3. Андерлехт победи Аякс и спечели битката в група "А" на Лига Европа

Андерлехт победи Аякс и спечели битката в група "А" на Лига Европа

Два гола за Андерлехт отбеляза 16-годишният нападател Ромео Лукаку.

Белгийският Андерлехт победи холандския гранд Аякс на собствения му „Амстердам Арена” с 3:1 и спечели директната битка за 1-ото място в група „А” на турнира Лига Европа. Два гола за Андерлехт отбеляза 16-годишният нападател Ромео Лукаку.

Тимът на Андерлехт нанесе своя удар до почивката като вкара три безответни попадения във вратата на домакините. Още в 13-ата минута Лукаку се възползва от центриране на Бусуфа от ъглов удар, вкарвайки с глава за 1:0.

В 22-ата минута бившият бранител на Барселона Олегер сгреши фатално, от което се възползваха играчите на Андерлехт, Легеар центрира към Лукаку и той за втори път порази мрежата на амстердамци.

Аякс се опита да върне поне един гол до 45-ата минута, но минута преди края на първото полувреме допусна нов гол във вратата си. След меле в полето на Аякс и грешка на вратаря Стекеленбург, Легеар насочи топката към опразнената мрежа, а Олегер не успя да изчисти коженото кълбо.

През втората част Аякс атакуваше, а Андерлехт дебнеше своя противник на контраатаки. В 77-ата минута Емануелсон вкара много красив гол след удар с левия крак и върна интригата в двубоя.

До края обаче белгийците не допуснаха дори частичен обрат и победиха с 3:1, с което спечелиха битката в групата.

В другата среща от групата Тимишоара записа успех с 2:1 при визитата си на Динамо (Загреб), но отпадна от директните елиминации.

Букур откри резултата след нулевото първо полувреме в 67-ата минута, като автор на попадението за Тимишоара бе Букур. Домакините стигнаха до изравняване 13 минути по-късно след автогол на Скутару, но в 84-ата Гога вкара за румънците.

Въпреки този резултат Динамо завърши на трето място в крайното класиране.

Андерлехт и Аякс завършиха с по 11 точки, но белгийците имат по-добра голова разлика и завършват на 1-о място. Динамо са трети с 6 точки, а Тимишоара са 4-и с 5.

ГРУПА "А"

Team Pld W D L GF GA GD Pts
Belgium Андерлехт 6 3 2 1 9 4 +5 11
Netherlands Аякс 6 3 2 1 8 6 +2 11
Croatia Динамо (Загреб) 6 2 0 4 6 8 −2 614
Romania Тимишоара 6 1 2 3 4 9 −5 5

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем