2. - Лига Европа
  3. Резерва спаси Спортинг в Глазгоу (видео)

Резерва спаси Спортинг в Глазгоу (видео)

Тимът от Лисабон бе на крачка да загуби втора поредна визита в ЛЕ, след поражението от Левски в София, но записа 1:1 при визитата си на Рейнджърс

Шотландският шампион Глазгроу Рейнджърс регистрира равенство 1:1 в домакинството си срещу португалския Спортинг Лисабон от 1/16-финалната фаза на турнира Лига Европа.

Джърс е единственият представител на своята страна, който играе на европейската сцена след Нова година от 2008 година насам, когато именно той отново участва във втория по сила турнир на Стария континент след зимата, достигайки до финала на надпреварата за Купата на УЕФА.

Домакините успяха първи да стигнат до попадение в срещата. То бе дело на Стивън Уайтъкър, който в 66-ата минута засече пас на Владимир Вайс и по този начин взриви трибуните на недотам пълния „Айброкс”.

Така Спортинг Лисабон бе на път да регистрира своята втора поредна минимална загуба далеч от до дома в Лига Европа, след като в предишното си пътуване склони глава пред българския Левски в София, но се спаси от поражението само минутка преди края на редовните 90, когато появилият се малко преди това Матиас Фернандеш възстанови равенството, фиксирайки ремито – 1:1. Реваншът е след седмица на “Драгао”.

Стартови състави:

Рейнджърс: МакГрегор, Веир, Папак, Еду, Дейвис, Лаферти, Фостър, Уитейкър, Диуф, Вайс, Бугера;

Спортинг: Патрисио, Карико, Полга, Евалдо, Мендес, Маниш (’77 Фернандеш), Джало, Запатер, Пощига (’86 Шаламао), Перейра, Кристиано (’74 Салейро);

Лудогорец шпионира Славия (Прага)

"Орлите" пратиха свой да гледа мач от чешкото първенство

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем