2. - Лига Европа
  3. Рубин поведе на Апоел с 3:0 преди реванша в Тел Авив

Рубин поведе на Апоел с 3:0 преди реванша в Тел Авив

Шампионите на Русия поведоха с два бързи гола на нападателя Александър Бухаров. Третото попадение падна в 69-ата минута, а негов автор стана Сергей Семак

Рубин не срещна проблеми с израелския Апоел (Тел Авив), побеждавайки гостуващия тим с 3:0 в първи мач от 1/16-финалите на турнира Лига Европа. С пълно превъзходство през първата част на двубоя шампионите на Русия поведоха с два бързи гола на нападателя Александър Бухаров. Третото попадение падна в 69-ата минута, а негов автор стана Сергей Семак.

Руският шампион започна срещата със смазващо надмощия на своя стадион „Централни” в Казан. Срещата се игра при температура от -15 градуса Целзии в Татарстан и заснежен терен, което в известна степен може и да е възпрепятствало гостите, свикнали на далеч по-умерени климатични условия. Именно поради зимните условия двубоят бе изтеглен с четири часа по-рано от предвиденото.

Домакините започнаха много активно и още в първите минути тимът на Апоел бе притиснат в собствената си половина. Муравски получи първата добра възможност да застраши вратата на нигериеца Венсан Еняма. При разбъркване пред наказателното поле Муравски получи топката и стреля над напречната греда.

След това дойдоха силните минути на самотния нападател във формацията на Рубин Александър Бухаров. Той успя да открие резултата в 14-ата минута след добър пас на Семак. Нападателят пое топката на гърди, залъга халфа Валид Бадир и стреля неспасяемо във вратата на Апоел за 1:0. Две минути по-късно защитник на гостите игра с ръка в наказателното си поле, но реферът остана безмълвен. В 17-ата минута Бухаров намери мрежата на Апоел за втори път, но попадението не бе зачетено. Семак нахлу в полето на Апоел и стреля към вратата. Еняма успя да се изпречи на пътя на топката, а при последвалата борба Семак отново успя да отправи изстрел. Кълбото попадна в Бухаров, а оттам и в мрежата. Арбитърът обаче отмени гола заради грубо влизане на Семак срещу вратаря на гостите.

В 23-ата все пак Рубин удвои преднината си с втори гол на 11-ката Бухаров. Отново грешка в защитата на Апоел прати топката в краката на нападателя. За втори път той се освободи от Бадир и направи вратаря безпомощен за 2:0.

До края на полувремето Апоел успя да изравни играта и с цената на някои леки нарушения успя да удържи играчите на домакините далеч от вратата си. През втората половина Рубин продължи да търси още попадения, с които да осигури мястото си на осминафиналите в Лига Европа.

В 69-ата минута Семак бе възнаграден за добрата си игра с отбелязването на третия гол за тима си. Бухаров върна жеста към Семак с ниско подаване и полузащитникът с плътен удар направи преднината класическа.

Срещата приключи при резултат от 3:0 за Рубин, който гостува на Апоел в Тел Авив на 25 февруари.

Рубин – Апоел (Тел Авив) 3:0
(1:0) Бухаров 14’
(2:0) Бухаров 23’
(3:0) Семак 69’

Рубин: Рижиков; Калешин, Салуквадзе, Сезар Навас, Ансалди; Нобоа, Муравски, Г. Карадениз (88’ Горбанец), Риазанцев (40’ Касаев), Семак; Бухаров;

Апоел ТА: Ениама; Бондарв, Да Силва, Бадир, Шиш; Вермаут, Ментешашвили (46’ Зехави), Ядин (75’ Де Ридер), Начо; Шехтер, Лала (46’ Маре);

Жълти картони: Бондарв, Шиш, Ядин, Де Ридер (АТА);
Стадион: „Централни”, Казан;
Съдия: Уилям Колъмн;
С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем