2. - Лига Европа
  3. Сент Етиен на 1/16 финал след 1:1 с Брюж

Сент Етиен на 1/16 финал след 1:1 с Брюж

Брюж и Сент Етиен не успяха да се победят и завършиха 1:1 в среща от Група "G" за Купата на УЕФА, която се игра на стадион "Ян Брейдел" в Брюксел. Двата тима изиграха много динамичен мач, като положенията се редуваха и пред двете врати. Гостите можеха да открият резултата още в 3-ата минута на срещата, но в случая Пауло Мачадо изпусна да се разпише.

В 14-ата минута Дирар от домакините удари напречната греда и само късметът спаси вратата на гостите. За интервал от 10 минути ( от 20-ата до 30-ата минута ) пред домакините за откриха 3 шанса за гол, но в случая сериозни пропуски направиха Динар, Леко и Сонк. В 44-ата минута гостите от Сент Етиен откриха резултата с гол на Гильоти. Той получи пас отдясно от Метуиди и с със силен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря на домакините Стийнен. В 50-ата минута домакините съумяха да изравнят, след като Роналд Варгас засече центриране на Иван Леко от фаул и прати топката във вратата на франзуците. Силите на двата тима не стигнаха да си вкарат още попадения до края на срещата и завършиха при резултат 1:1.

След този мач Сент Етиен остава лидер в групата със 7 точки, докато Брюж е на трето място с 2 точки. Френският тим се класира за 1/16 финалите след победата.