2. - Лига Европа
  3. Твенте се измъчи срещу Шериф, „фенерите” надвиха Стяуа

Твенте се измъчи срещу Шериф, „фенерите” надвиха Стяуа

Ники Михайлов не игра за холандците

Холандският Твенте постигна драматична победа с 2:1 при домакинството си на молдовския Шериф (Тирасол) от турнира Лига Европа. Момчетата на Стив Макларън, който остави българския вратар Ники Михайлов на пейката през целия мач, стигнаха до успеха с гол в последната 90-ата минута на двубоя и се изкачиха на второ място в групата.

Сточ даде аванс на домакините от Твенте още в 8-ата минута, но автогол на Тиоте в 68-ата възстанови равенството. Така холандците трябваше да чакат до самия край на срещата, когато Сточ вкара втория си гол в мача и донесе ценни три точки за своя отбор.

В друг мач от групата турският Фенербахче постигна очаквана победа у дома с 3:1 над румънския Стяуа (Букурещ). Андре Сантош изведе „фенерите” напред в резултата в 14-ата минута, преди Капетанос да изравни за Стяуа в 37-ата. В началото на втората част Билица върна преднината на домакините, а капитанът на Фенербахче Алекс оформи крайното 3:1 с гол в 68-ата минута на двубоя.

Така след изиграването на срещите от четвъртия кръг в група „Н” лидер е тимът на Фенербахче с 9 точки. Твенте е втори със 7, Шериф е трети с 4, а Стяуа е на последното място с едва 2 точки.