2. - Лига Европа
  3. Удобна победа за Стандард над Панатинайкос, която ги праща на 1/4 финал

Удобна победа за Стандард над Панатинайкос, която ги праща на 1/4 финал

Домакините победиха с 1:0 след попадение на Мбокани

Стандард (Лиеж) победи Панатинайкос с минималното 1:0 като домакин в среща реванш от 1/8 финалната фаза на Лига Европа. Домакините излязоха по-мотивирани, но стигнаха до попадение едва в края на първата част чрез Мбокани. През втората „детелините” направиха всичко по силите си да вкарат гол, но късмета не бе на тяхна страна и срещата завърши при 1:0. Така Стандард продължава в ¼ -финалната фаза с резултат 4:1.

Макар и удобната преднина от два гола играчите на Стандард започна още от първата минута. Положенията пред вратата на Тцорвас не закъсняха и в 4-ата минута се случи и първата опасност. Защитата на „детелините” изпусна Гонзалес и той стреля от точката на дузпата, но вратаря на гостите се намеси перфектно и спаси топката.

Последва отговор от страна на гостите. Карагунис на два пъти пропусна да открие резултата, след като имаше добри възможности да стреля с глава в наказателното поле, но не уцели рамката на Болат в нито един от случаите. Така след 15 минути игра и двата отбора имаха добри възможности да открият резултата в срещата.

В следващите те 25-минути играчите си размениха по едно положение, но нищо опасно, което да бъде запомнено. Когато по всичко личеше, че футболистите ще се приберат на почивката при резултата 0:0, домакините вкараха попадение. В добавеното време на първата част топката бе изсипана в наказателното поле на ПАО и най-съобразителен се оказа Мбокани, който с удар от въздуха простреля Тцорвас от точката на дузпата – 1:0.

През втората част гостите излязоха с ясната представа да търсят попадения, а положенията не закъсняха. Отново Карагунис се откъсна зад защитата на домакините и стреля от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут . Следващото положение 60-ата минута бе идентично на това от 53-ата, но този път се наложи Болат да лови, но отново топката не влезе.

Очаквано дойде и отговор от страна на домакините. В 65-ата минута голмайсторът Мбокани направи уникален пропуск, след като нахлу в наказателното поле и стреля от границата на наказателното поле, но стреля във вратаря и не успя да направи преднината на отбора си по-убедителна. Ново положение за Стандард пропиля Йованович, който стреля с много добър изстрел от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от гредата.

През последните 20 минути домакините приеха играта в своята половина, а положенията в полза на „детелините” започнаха едно след друго. В 74-ата минута Лето направи фрапантен пропуск от границата на малкото наказателно поле, след като стреля в аут. След това в 77-ата рукавина игра с глава в наказателното поле, но топката излезе в аут. В 80-ата Винтра стреля от пеналта, но Болат спаси.

В крайна сметка срещата завърши при този резултат, който класира Стандард (Лиеж) с общ сбор от 4:1. Отборът от Белгия ще чака своя противник на жребия утре в Нион. Играчите на Панатинайкос дадоха най-доброто от себе си и отстраниха един от фаворитите Рома, но не им стигна сила да продължат срещу стандарт.

Стандард – Панатинайкос 1:0
1:0 Мбокани 45+2’

Стандард: Болат, Виктор Рамос, Далмат (Горю 71’), Мбокани (Трауре 90’), Де Камарго, Камозато, Сар, Йованович (Мангала 82’), Вистел, Гонзалес, Покогноли ;

Панатинайкос: Тцорвас, Сариеги, Канате, Сисе, Лето(Кристодопопулос 83’), Салпингидис (Рукавина 69’), Жилберто, Бйарсмир (Нинис 55’), Винтра, Карагунис, Катсоранис;

Жълти картони: Лето, Сариеги, Кристодопопулос (ПАО) Покогноли, Сар (Стандарт);

Стадион: „Морис Дюфран”;

Съдия: Джанлука Роки;

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем