2. Локомотив (Пд)
  3. Локо (Пд) разби поляци, халф със страхотен гол от над 50 метра (ВИДЕО)

Локо (Пд) разби поляци, халф със страхотен гол от над 50 метра (ВИДЕО)

"Смърфовете" надвиха с 4:1 Арка (Гдиния)

Локомотив (Пловдив) разгроми Арка (Гдиния) с 4:1 в поредната си контрола на турска земя. Анте Аралица откри резултата в 13-ата минута, а Умарбаев удвои след шут от над 50 метра. Налепа се разписа за поляците в 32-ата минута. Димитър Илиев вкара за трети път във вратата на тима от Екстракласата в 48-ата минута, а в 64-ата Хасанбегович оформи крайния резултат.

Първата по-сериозна опасност бе пред вратата на поляците. В 5-ата минута Умарбаев стреля от фаул, но Стейнборгс спаси. Осем минути по-късно смърфовете откриха резултата. Умарбаев изведе Томашевич по лявото крило, последва центриране по земя към непокрития Аралица, който от 6-7 метра нямаше проблем да прониже полския страж за 1:0.
На 2:0 покачи Парвиз Умарбаев, който вкара феноменален гол. Халфът се разписа в 28-ата минута след прехвърлящ изстрел от фаул от над 50 метра.
Арка намали в 32-ата минута след точен шут на Налепа извън наказателното поле. Малко по-късно поляците можеха да изравнят, но бранител на пловдивчани изчисти от голлинията.
Три минути след почивката Локомотив вкара трети гол. Аралица проби в наказателното поле на Арка и върна от аутлинията към Димитър Илиев, а за капитана на смърфовете не бе проблем да реализира от 5-6 метра срещу вратата.
Локомотив не спря с набезите към противниковата врата и в 64-ата минута стигна до четвърто попадение Мирза Хасанбегович вкара от въздуха за крайното 4:1 след центриране отляво.
До края на проверката Локомотив можеше да отбележи още веднъж, когато в 85-ата минута Момчил Цветанов нахлу в наказателното поле и отправи топовен удар от 12-13 метра, но полският вратар успя да избие

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - АРКА 4:1

1:0 Анте Аралица 13
2:0 Парвиз Умарбаев 28