2. Локомотив (Сф)
  3. Александър Манолов се контузи при поражение на Локо София в контрола

Александър Манолов се контузи при поражение на Локо София в контрола

"Железничарите" отстъпиха като гости на третодивизионния Марек, ганайски бранител на проби с цял мач

Отборът на Локомотив София претърпя поражение с 1:2 от подвизаващия се в югозападната „В” група Марек в контролна среща, играна на стадион „Бончук”, предаде кореспондент на Novsport.com.

„Железничарите” бяха по-добрият отбор, въпреки че играха без голяма част от основните си футболисти, сред които Кристиян Добрев и Марчо Дафчев.  Цял мач за гостите обаче изигра ганайският бранител, дошъл на проби, Джоузеф Апеанинг.

Иван Янчев откри резултата за дупничани в 37-ата минута с хубав удар от границата на наказателното поле, пращайки топката неспасяемо в левия ъгъл на вратата, пазена от Валентин Галев.

Две минути по-късно обаче Павел Петков изравни с много силен удар, след като резервният страж на Марек Пламен Младенов изпусна топката във вратата.

Десетина минути преди края на мача халфа на столичани Александър Манолов получи контузия и бе откаран в болница от изпълнителния директор на Марек Иво Паргов. Манолов получи травма на лицето след сблъсък с бранител на домакините и трябваше да бъде шит в местно лечебно заведение.

В 88-ата минута Росен Йорданов донесе успеха за дупничани, след като бе изведен зад отбраната на Локомотив и преодоля резервата под рамката Мартин Костадионв.

Срещата бе изгледана от целия спортно-технически щаб на „червено-черните”, включително и от изпълнителния директор Георги Марков.

Следващата проверка на Локомотив ще бъде с Видима-Раковски за събота от 13 часа на стадиона в столичния квартал „Надежда”. Проверката със севлиевци замества отпадналата вчера среща с Локомотив Пд, която бе предвидена за същия ден и час.