2. Локомотив (Сф)
  3. Локо (Сф) – Пирин (Разлог) 2:0, разложани изпускат две дузпи

Локо (Сф) – Пирин (Разлог) 2:0, разложани изпускат две дузпи

Точни за столичния тим бяха Александър Манолов в 27-ата и Антонио Павлов от дузпа в 62-ата минути

Локомотив (Сф) победи с 2:0 лидерът в Югозападната „В” група Пирин (Разлог) в контролна среща играна в Сандански.

Точни за столичния тим бяха Александър Манолов в 27-ата и Антонио Павлов от дузпа в 62-ата минути. За Пирин пропуски от бялата точка на два пъти направи Златко Богоев.

Първата възможност в мача се откри за третодивизионния тим от Разлог, който получи право да изпълни дузпа още в 10-ата минута, когато бе съборен в наказателното поле Влади Христов. Зад топката застана Златко Богоев, който позволи на Валентин Галев да отрази удара му от бялата точка. В 26-ата минута Младен Стоев-Маджо от фаул нацели гредата. Минута по-късно възпитаниците на Антон Велков успяха да излязат напред в резултата с удар по диагонала на Александър Манолов.

През втората част столичните „железничари” удариха още една греда дело на Владимир Манчев в 55-ата минута.

В 62-ата минута реферът от Благогоевград Георги Иванов даде дузпа на Локомотив (Сф), която Антонио Павлов превърна в гол за 2:0. Нарушението в наказателното поле беше срещу най новото попълнение на „червено-черните” Борис Кондев, който официално подписа договор за 1,5 години. Минути преди края бе отсъдена втора дузпа за Пирин (Разлог). Този път за нарушение срещу Марк Григоров. Зад топката застана отново Златко Богоев, който обаче прати топката встрани от вратата.

На три пъти в мача футболистите на Пирин (Разлог) – Влади Христов, Георги Фикийн и Митко Димитров се озоваваха сам срещу Галев, но не успяха да го преодолеят. За Локо (Сф) това беше последна проверка преди подновяването на първенството в „А” група, докато Пирин (Разлог) през следващата седмица във вторник ще изиграе още една контрола с Пирин (ГД).