2. Локомотив (Сф)
  3. Младите "дракони" надвиха софийския Локомотив

Младите "дракони" надвиха софийския Локомотив

В мач от 25-ия кръг момчетата на Емил Иванов надвиха софийския "Локомотив" с 1:0 на терена с изкуствена настилка в русенския квартал "Здравец"

Футболистите на "Дунав" постигнаха важен успех в Елитната юношеска група до 17 г. В мач от 25-ия кръг момчетата на Емил Иванов надвиха софийския "Локомотив" с 1:0 на терена с изкуствена настилка в русенския квартал "Здравец".

Първата част бе равностойна, като и двата тима имаха своите положения за отбелязване на гол. Драгомир Петков и Джем Ибрахим обаче опазиха вратите си сухи и на почивката резултатът бе 0:0.

След спокойните първи минути на второто полувреме, дунавци постепенно овладяха инициативата. Те заиграха по-агресивно и търсеха задължително попадение, което да им донесе и победата.

Усилията им бяха възнаградени в 65-та минута, когато Мартин Филипов отбеляза за 1:0.

До края резултатът остана непроменен и така Емил Иванов и неговите момчета се поздравиха с успеха, който ги изкачи до 13-та позиция във временното класиране.

"Указанията бяха, ако след 15-та минута на второто полувреме е още 0:0, да поемем повече рискове и да търсим задължителни 3 точки. След загубата от "Чавдар" в Етрополе с 0:2 преди няколко дни, победата в този мач бе задължителна. Радвам се, че момчетата го разбраха и дадоха всичко от себе си", сподели Емил Иванов.

След кратка пауза младите "дракони" гостуват на ЦСКА на 8 март.

"Дунав" Русе: Джем Ибрахим, Джем Мюмюн, Марио Тодоров, Димитър Д. Димитров, Бернан Шакир, Делян Алексиев, Сонер Хюсеин, Мартин Трашлиев, Мирсат Шабан, Мерт Хасан (74 мин. - Станимир Ангелов), Мартин Филипов (77 мин. - Томислав Друмев)

"Локомотив" София: Драгомир Петков, Александър Масларски, Кристиан Николов, Николай Михайлов, Георги Пунев, Димитър Л. Димитров, Браян Сандов, Румен Василев, Виктор Стоев (41 мин. - Любомир Кръстев), Дейвид Димитров (44 мин. - Ерик Борисов), Александър Григоров.