2. Лондон 2012
  3. Второ злато за Китай в спортната стрелба

Второ злато за Китай в спортната стрелба

Го Вънцзюн защити титлата си от Пекин на 10м пневматичен пистолет

Китайката Го Вънцзюн защити олимпийската си титла на 10 метра пневматичен пистолет (жени) на турнира по спортна стрелба на игрите в Лондон. Втора остана французойката Селин Гобервий, а бронзовото отличие спечели Олена Костевич от Украйна. Го, олимпийска шампионка от Пекин в дисциплината, записа най-добър резултат в сериите - 388 точки и след финал от 100,1 и общо 488,1 точки защити титлата си.

Китайката бе втора преди последния изстрел във финала, но след почти перфектен последен изстрел от 10,8 грабна златото. Лидерката преди последната стрелба - Селин Гобервий от Франция, не издържа психически и след 8,8 остана с равни точки с Олена Костевич от Украйна. Престрелка между двете определи реда на почетната стълбичка. Гобервий бе по-точна в допълнителния изстрел и взе среброто с 486,6 точки и 10,6 при допълнителния изстрел.

Костевич, олимпийска шампионка от Атина 2004, остана трета с 486,6 и 9,7 при престрелката. Мария Гроздева и Антоанета Бонева не успяха да намерят място във финала на дисциплината. Дебютантката на олимпийски игри Антоанета Бонева записа резултат 384 точки и остана девета в крайното класиране, само на точка от влизане във финала. Състезателката от Търговище направи по-колеблива първа серия, но след това показа възможностите си и бе близо до влизане сред най-добрите осем и участие в борбата за разпределение на медалите. Една от големите надежди на България за медал - Мария Гроздева, стреля под нивото си и завърши на 24-о място. Гроздева, носителка на три бронзови медала от олимпийски игри в тази дисциплина, регистрира резултат 378 точки.

класиране на 10 метра пневматичен пистолет (жени):
1. Го Вънцзюн (Китай) - 488,1 (388+100,1)
2. Селин Гобервий (Франция) - 486,6 (387+99,6) - 10,6
3. Олена Костевич (Украйна) - 486,6 (387+99,6 - 9,7
4. Любов Яскевич (Русия) - 486,0 (385+101,0)
5. Виктория Чайка (Беларус) - 485,2 (385+100,2)
6. Су Юлин (Китай) - 484,6 (386+98,6)
7. Зорана Арунович (Сърбия) - 483,5 (385+98,5)
8. Ленка Марускова (Чехия) - 482,6 (385+97,6)
- - - - - -
9. Антоанета Бонева (България) - 384
- - - - - -
24. Мария Гроздева (България) - 378

Радослава Мавродиева: Нищо не съм казала срещу федерацията, просто в Лондон не издържах психически

Радослава Мавродиева заяви, че не е издържала психически по време на Олимпийските игри в Лондон, където направи три неуспешни опита и остана без резултат в квалификациите на тласкане гюле.

Осем българи ще участват на параолимпийските игри в Лондон

Това са Стела Енева, Иванка Колева, Радослав Златанов, Мустафа Юсеинов, Даниела Тодорова, Дечко Овчаров, Ружди Ружди и Ивомира Михайлова

Карамаринов: Мавродиева е получила до стотинка парите за подготовка за Лондон

Президентът на Федерацията по лека атлетика - Добри Карамаринов, отговори на обвиненията на гюлетласкачката ни Радослава Мавродиева, че не е получила средства за подготовка за Олимпийските игри в Лондон, които завършиха миналата седмица

Японските олимпийци поздравиха нацията с шествия в Токио

Хиляди японци излязоха по улиците на Токио, за да поздравят своите олимпийски медалисти. Героите от Лондон 2012 организираха шествие, преминавайки през центъра на столицата върху открити автобуси, в английски стил

МФВС изпраща българските параолимпийци в Лондон

Министерството на физическото възпитание и спорта ще изпрати официално българските състезатели и треньори, които ще участват в 14-те Параолимпийски игри в Лондон

Станка Златева номер 1 по зрители в тв класация

Петкратната световна шампионка по борба в категория до 72 кг Станка Златева спечели златен медал в класацията за най-гледано олимпийско събитие, предавано по БНТ1

Фелпс няма да загуби медалите си, категоричен е агентът на плувеца

Американецът е подложен на разследване за неправомерно рекламиране на модна марка, която няма договор с Международния олимпийски комитет,

Глупост: МОК може да отнеме медали на Фелпс заради реклама

18-кратният олимпийски шампион Майкъл Фелпс може да бъде лишен от отличията си, които завоюва на Игрите в Лондон, заради нарушение на рекламния регламент на МОК

Бойко Борисов: Не тормозете спортистите с нашите мъки!

Още това първенство трябва да има резултати във футбола, а Боби Михайлов да го изчакаме още една година