2. Милан
  3. Милан покори Тирана след изпълнение на дузпи

Милан покори Тирана след изпълнение на дузпи

В приятелска среща играна в Тирана, Милан победи националния отбор на Албания след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши при резултат 3:3, а старши треньорът на „росонерите” Карло Анчелоти бе заложил в атака на Шевченко и Пато, а зад тях действаше бразилският магьосник Роналдиньо. Дженаро Гатузо пък изведе отбора на „червено-черните” с капитанската лента, след като се възстанови от тежката травма, която получи през декември.

Мачът започна отлично за Милан, като още в 22-ата минута „росонерите” ликуваха, след като Пато изведе на стрелкова позиция своя сънародникРоналдиньо, който с техничен удар откри резултата. До края на полувремето гол на Лука Антонини бе отменен заради засада.

В началото на втората част украинецът Андрий Шевченко бе изведен зад защитата на Албания и с диагонален изстрел направи резултата 0:2. След това попадение домакините започнаха да играят по-добре, а в редиците на Милан се появиха доста юноши. В 63-ата минута Вила бе изведен, резервният вратар на тима от Милано Петручини се подхлъзна и албанският играч го прехвърли. Само за 10 минути националният отбор на Тирана чрез Музака и Салили обърна резултата до 3:2. В заключителните минути на мача Кака се разходи между трима защитници на домакините, подаде на Филипо Индзаги, който прати топката в опразнената врата за крайното 3:3.

Така трофеят трябваше да се реши, след изпълнение на 11-метрови наказателни удари. Играчите на Милан не сбъркаха при изпълнението на първите пет дузпи, а точни бяха Кака, Зеедорф, Фламини, Тиаго Силва и Индзаги. Последният изпълнител за отбора на Албания Бекили прати топката над вратата и така „росонерите” спечелиха с общ резултат 8:7.