2. Мондиал 2010
  3. Аржентина на крачка от Мондиала след инфарктна победа с 2:1 над Перу

Аржентина на крачка от Мондиала след инфарктна победа с 2:1 над Перу

Аржентина успя да победи Перу с 2:1 по инфакртен начин. Това стана благодарение на гола на ветерана Мартин Палермо в 93-ата минута.

На практика след този успех "гаучосите" запазват шансовете си за класиране на Мондиала в Южна Африка през 2010 година.

"Гаучосите" започнаха мача по-активно и успяха да поведат в резултата, благодарение на попадението на нападателя на Реал (Мадрид) Гонзало Игуаин, който се разписа в 48-ата минута. Той бе намерен непокрит в наказателното поле от Пабло Аймар и с диагонален удар преодоля вратаря.

Завалялият силен дъжд обаче направи условията за игра тежки, което не бе в полза на техничните домакини.

В 90-ата минута на мача перуанците хвърлиха в смут домакините и изравниха с гол на нападателя на полския Лех Ернан Ренгифо.

Аржентинците обаче се хвърлиха здраво в атака, след като бяха попарени. В 93-та минута при едно ниско центриране през купа от играчи топката се отклони и попадна в непокрития Палермо при далечната греда и пред него бе само зейналата празна мрежа и той от 2 метра не можеше да сбърка.

С този успех, Аржентина излезе на 4-ото място в класирането с актив от 25 точки. "Гаучосите" задминаха преследвачите си Колумбия и Венецуела, които претърпяха загуби съответно от Чили с 2:4 и от Парагвай с 1:2.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.