2. Мондиал 2010
  3. Банфийлд, Сао Пауло и Насионал Монтевидео на осминафинали за Копа Либертадорес

Банфийлд, Сао Пауло и Насионал Монтевидео на осминафинали за Копа Либертадорес

Отборите на Банфийлд, Сау Паулу и Насионал Монтевидео си осигуриха място на осминафиналите след последните срещи от груповата фаза на турнира за Копа Либертадорес, предаде БТА.

Универсидад де Чили и Онсе Калдас пък си бяха гарантирали класиране сред 16-е най-добри още в предишния кръг.

След днешните срещи общо станаха ясни общо 13 отбора, които продължават в следващата фаза на директните елиминациите.

Сау Паулу спечели първото място във втора група след победа с 1:0 в директен сблъсък с гостуващия Онсе Калдас, който остана втори. Единственото попадение отбеляза Фернандо пет минути преди почивката.

В шеста група Насионал Монтевидео победи гостуващия Морелия от Мексико с 2:0 и си гарантира лидерската позиция в крайното класиране. Алдо Панягуа откри резултата за уругвайците още в шестата минута, а Гийермо Белтран затвърди успеха с попадение в средата на втората част.

Банфийлд вкара четири гола след почивката и разби гостуващия Депортиво Куенка (Еквадор) с 4:1 и също си осигури класиране за осминафиналите. С две попадения за аржентинците се отличи Рубен Рамирес.

С победен гол на Давид в 76-ата минута бразилският Фламенго се наложи с 3:2 над гостуващия Каракас (Венецуела) в осма група и запази шансове да продължи напред като един от шестте най-добри втори отбори.

Универсидад де Чили, който вече си беше осигурил първото място, завърши 0:0 срещу Универсидад Католика (Чили) в мач без значение.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.