2. Мондиал 2010
  3. Камерун и Нигерия с равенства преди световното

Камерун и Нигерия с равенства преди световното

Гърция и Северна Корея извъртяха 2:0, Ейре би Парагвай

Националните отбори на Парагвай, Камерун, Гърция, Северна Корея и Нигерия, които ще участват на предстоящото световно първенство по футбол в ЮАР, не успяха да запишат победи в приятелските си мачове, играни тази вечер.

Тимът на Камерун, който в предстоящите дни ще изиграе контроли със Словакия, Сърбия и Португалия, днес записа нулево равенство с Грузия като гост. Нигерия не успя да отбележи гол на Саудитска Арабия и също записа домакинско нулево равенство.

Гърция
 и Северна Корея също не излъчиха победител, но си вкараха по два гола и завършиха 2:2 двубоя, игран в южната ни съседка. Автор на попаденията за бившите европейски шампиони бе Константинос Кацуранис още в 3-та минута и Ангелос Харистеас в 49-та. За азиатците на два пъти се разписа Йонг - в 24-та и 53-та минути.

В най-късния мач Ирландия победи с 2:1 участника на световното в ЮАР Парагвай. Домакините откриха още в 7-та минута чрез Кевин Дойл, а в 39-та увеличиха преднината си след гол на Лоуренс. Единственото попадение за Парагвай бе дело на Лукас Бариос и падна в 58-та минута на двубоя.

В останалите контроли Армения надигра Узбекистан с 3:1, Украйна не срещна трудности срещу Литва и победи с 4:0, а Албания записа минимална победа с 1:0 срещу отбора на Албания.

Тази нощ Чехия надигра с 4:2 САЩ, който е съперник на Англия на световното. Двубоят се проведе в Ийст Хартфорд, щата Кънектикът. За чехите головете отбелязаха Сивок, Полак, Фенин и Несид. За американците попаденията бяха дело на Еду и Гомес.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.