3. Коринтианс - Фламенго на осминафиналите в Копа Либертадорес

Коринтианс - Фламенго на осминафиналите в Копа Либертадорес

Станаха ясни двойките за елиминациите

Коринтианс ще срещне Фламенго в първата фаза от елиминациите на Копа Либертадорес, след като последният се класира напред като един от най-добрите втори в груповата фаза, предава Ройтерс.

Фламего, който финишира втори зад Универсидад де Чили в осма група, трябваше да чака 24 часа, за да разбере дали е сред най-добрите шест тима, завършили като подгласници в осемте групи.

Друг бразилски състав, Интернасионал, победи Депортиво Кито с 3:0 при домакинството си в Порту Алегре и стигна елиминатоарния етап като победител в пета група.

Полузащитникът Андерзиньо откри резултата след четири минути игра при изпълнение на ъглов удар, защитникът Боливар добави втори след час игра и Жулиано оформи класическия резултат в добавеното време. Резервата на Интернасионал Еду бе изгонен две минути преди края.

Коринтианс, който си извоюва лидерството в първа група миналата седмица, победи колумбийския шампион Индепендиенте Меделин с 1:0 в Сао Пауло с автогол на Хуан Валенсия, за да събере 16 точки от шест мача, най-добрият показател в първата фаза.

С бившите бразилски световни шампиони Роналдо и Роберто Карлош в своя състав, те се надяват да ознаменуват тазгодишния вековен юбилей с първа титла на Южна Америка.

Бразилският квинтет

Още два бразилски отбора – миналогодишният финалист Крузейро и трикратният шампион Сао Пауло, също стигнаха осминафиналите на надпреварата като втори отбори в своите групи и така всички бразилски състави (5) преминаха първата фаза.

Две квоти бяха резервирани за мексиканските Гуадалахара и Сан Луис, които се оттеглиха от участие миналата година заради епидемията от свински грип (H1N1).

Те ще срещнат аржентински съперници, съответно Велес Сарсфийлд, който оглави седма група, и шампиона Естудиантес, който спечели трета група.

В другите двойки Универсидад де Чили ще играе срещу Алианца Лима, Сао Пауло среща перуанския шампион Университарио, парагвайският Либертад ще има за съперник Онсе Калдас от Колмбия, уругвайският Национал играе срещу Крузейро и Интернасионал се изправя срещу аржентинския шампион Банфийлд.

Мачовете ще се играят през следващите две седмици, като четвъртфиналите са предвидени за май преди турнирът да бъде преустановен за Световното първенство.
Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.