2. Мондиал 2010
  3. Крузейро срещу Естудиантес на финала за Копа Либертадорес

Крузейро срещу Естудиантес на финала за Копа Либертадорес

Крузейро се класира за финала в турнира Копа Либертадорес, след като завърши 2:2 при гостуването си на Гремио и продължава към титлата с общ резултат 5:3.

Там отборът от Порто Алегре ще срещне Естудиантес (Аржентина), който елиминира Насионал (Уругвай). Крузейро взе бърз аванс от два гола в 35-ата и 36-ата минута, когато се разписа нападателят им Уелингтон.

"Сега ни чака още по-трудна задача, защото ще играем на финала срещу аржентински отбор, а това никога не е лесно", заяви Клебер от състава на Крузейро, който беше определен за играч на мача.

Но ние искаме да станем шампиони в този турнир и сме длъжни да бием всеки. Крузейро е печелил два пъти Копа Либертадорес, като през 1976-а година надвива Ривър Плейт. Втората си титла те печелят през 1997-а година след успех на финала над перуанския Спортинг Кристал. Крузейро и Естудиантес бяха в една предварителна група на тазгодишното издание, като бразилците спечелиха с 3:0 у дома и загубиха с 0:4 като гости.

"Те са много добър отбор. Тактически са много грамотни и имат на терена човек, за когото няма никакви тайни във футбола- Хуан Себастиан Верон", коментира пък треньорът на Крузейро Адилсон Бастида.

Попитан дали се притеснява от пандемията от свински грип, която върлува в района на Ла Плата, откъдето е Естудиантес, треньорът отговори: "Няма какво да кажа по този въпрос, защото има хора във федерацията, които ще преценят дали е опасно за здравето или не. Ние сме готови да играем където ни кажат".

Крузейро, който пристигна в Порто Алегре с аванс от два гола, имаше късмета да поведе с 2:0 преди почивката с два бързи гола. Клебер центрира и от воле Велингтон откри резултата. Само минута и половина по-късно той удвои аванса на своите, след като засече с глава центриране на Джонатан. Изглеждаше, че Гремио трябва да изкачи планина, за да се поздрави с успех, но в 55-ата минута защитникът Ревер с глава намали.

Той направи 1:2 след центриране от корнер. Само пет минути по-късно обаче задачата на домакините стана още по-сложна, след като Адилсон беше отстранен от игра заради груб фаул в краката на Клебер. Все пак резервата Соуза направи 2:2 20 минути по-късно след центриране от корнер на Фабио.

Турнир Копа Либертадорес, полуфинал- втори мач:

Гремио (Бразилия)- Крузейро (Бразилия) 2:2 (0:2)
голмайстори: 0:2 Велингтон 35, 36, 1:2 Ревер 55, 2:2 Соуза 75
червен картон: Адилсон (Гремио)- 60

Заб. Крузейро се класира за финала с общ резултат 5:3, след като спечели първата среща с 3:1

От сряда:

Насионал (Уругвай)- Естудиантес (Аржентина) 1:2
(Естудиантес се класира за финала с общ резултат 3:1)

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.