2. Мондиал 2010
  3. Мамелъди и Стоичков с убедителна победа

Мамелъди и Стоичков с убедителна победа

„Бразилците” на второ място с мач по-малко в южноафриканската Висша лига

Мамелъди Съндаунс спечели срещата от 22-я кръг на южноафриканското първенство срещу Амазулу с 3:0.

Катлего Мфела направи поредния си силен мач за Съндаунс, отбелязвайки два гола в рамките на  второто полувреме. Въпреки превъзходството си на терена гостите в Дърбан откриха резултата в 71-ата минута. С хитро пласиране в противниковото наказателно поле Мфела откри резултата след пас на дясното крило Сибонисо Гакса. Само 120 секунди по-късно след Лебоханг
Мокоена удвои преднината на „бразилците”, отново след силен пробив по десния фланг на Гакса. Мфела отбеляза 15-я си гол от началото на шампионата в последната минута на срещата.

Съндаунс получи правото да изпълни дузпа в последната минута на редовното време след нарушение на последния в защитата на Амазулу Нтокозо Сикакане. Мфела не сгреши от бялата точка и с това оформи крайното 3:0.

Във временното класиране Мамелъди Съндаунс е втори в подреждането с 35 точки, девет след първия Суперспорт Юнайтед, който е изиграл мач повече.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.