2. Мондиал 2010
  3. Новакович вкара два фаула на Нова Зеландия (видео)

Новакович вкара два фаула на Нова Зеландия (видео)

Словения бие с 3:1 в Марибор

Бившият нападател на Литекс Миливое Новакович отбеляза два гола за победата на Словения с 3:1 над друг участник на Световното първенство Нова Зеландия в контролна среща късно снощи в Марибор.

Новакович вкара от свободен удар в 7-ата минута, но Рори Фалон изравни от воле в 20-ата. Новакович даде нова преднина на словенците с втори успешен свободен удар в 30-ата минута на мача. Кирм оформи крайното 3:1 в 44-ата минута.

Словения заминава утре за Южна Африка, където на Мондиала ще срещне Алжир на 13 юни, САЩ пет дни по-късно и Англия на 23 юни.

Нова Зеландия играе срещу Словакия на 15 юни преди да срещне действащия световен шампион Италия пет дни по-късно и Парагвай на 24 юни.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.