2. Мондиал 2010
  3. Португалия смаза Китай, но би само с 2:0

Португалия смаза Китай, но би само с 2:0

Роналдо, Нани и компания пропуснаха да разбият азиатския тим

Кристиано Роналдо и неговата Португалия победиха с 2:0 Китай в приятелска среща, играна на „Естадио Д-р Магаляеш Пешоа” в Лейрия.

Възпитаниците на Карлош Кейрош доминираха тотално през цялата среща, но вкараха само два гола на скромния, като футболни качества, но не и по численост, азиатски тим.

Роанлсо, Нани и компания изпуснаха поне 10 чисти голови положения пред вратата на гостите.

Крилото на Манчестър Юнайтед Нани направи два пропуска в началото. В 20-ата минута китайците изчистиха топката от голлинията след удар с глава на Симао, а в следващата атака китайският вратар спаси опасен удар на капитана Роналдо от около 15-ина метра.

В 37-ата Португалия най-после поведе в резултата. След отлична контраатака Роналдо проби страхотно по лявото крило, пусна брилянтен пас към Уго Алмейда и нападателят на Вердер (Бремен) с мощен шут направи 1:0.

До края на първата част коженото кълбо срещна гредата след страхотен удар на Дуда от пряк свободен удар. 20 минути след подновяването на играта и Мерейеш също нацели страничния стълб.

Едва към края китайските футболисти организираха две опасни атаки към португалската врата, като и при двете азиатците претендираха за дузпи.

В 4-ата минута на даденото от съдията продължение Моутиньо стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в Лиедсон и за втори път влезе в мрежата на Китай.

2:0 за Португалия само няколко месеца преди Световното в ЮАР, където тимът на Кейрош е в една група с Бразилия, КНДР и Кот д’Ивоар.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.