2. Мондиал 2010
  3. Сао Пауло се издъни здраво

Сао Пауло се издъни здраво

Защитаващият титлата си от последните три сезона Сао Пауло загуби с 0:1 при гостуването си на Атлетико Паранаензе в мача от 21-ия кръг на бразилското футболно първенство. Така шампионите паднаха на трето място в класирането с 36 точки, като вече изостават на 4 точки зад лидера Палмейрас, а голямото дерби между двата тима е следващата неделя.

Пауло Байер донесе успеха на Атлетико Паранаензе в 86-ата минута, след като засече с глава центриране от дясно на Габриел. Така Сао Пауло прекъсна серията си от седем поредни победи в лигата.

Лидерът Палмейрас стигна до успеха с 2:1 над гостуващия Интернасионал. Мануел Обина откри резултата в 40-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Диего Соуза в наказателното поле.

Малко след почивката Хосе Ортигоса удвои след асистенция на Соуза. В 86-ата минута Виктор Де Паула направи загубата на гостите по-почетна, съобщава Българската телеграфна агенция.

Изненадата на шампионата Гояш се изкачи на второ място с 38 точки след успех с 2:1 над Сантос. Рейналдо вкара победната попадение в началото на втората част, а домакините завършиха двубоя с човек по-малко след втори жълт картон на Перейра.

Начело в класирането е Палмейрас с 40 точки, пред Гояш с 38, Сао Пауло с 36, Авай с 34, Интернасионал и Атлетико Минейро с по 33 точки.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.