2. Мондиал 2010
  3. Световно клубно първенство: Пачука пречука Ал Ахли в драматичен мач

Световно клубно първенство: Пачука пречука Ал Ахли в драматичен мач

Пачука изоставаше с 0:2 на полувремето, но успя да направи невероятен обрат и след 120-минутна битка да заслужи място на полуфибналите, където ще срещне носителя на Копа Либертадорес ЛДУ Кито (Еквадор).

Мексиканският Пачука се класира на полуфинал на Световното клубно първенство в Япония след драматична победа с продължения над египетския Ал Ахли - 4:2.

Пачука изоставаше с 0:2 на полувремето, но успя да направи невероятен обрат и след 120-минутна битка да заслужи място на полуфиналите, където ще срещне носителя на Копа Либертадорес ЛДУ Кито (Еквадор).

Носителят на трофея в африканската Шампионска лига Ал Ахли започна по отличен начин срещата и в 28-ата минута откри резултата с помощта на късмета. Египетският национал Абутрика центрира в наказателното поле и Фаусто Пинто без да иска прати топката в собствената си врата - 1:0.

В тези минути Пачука имаше пълно превъзходство, а Ал Ахли играеше на контраатаки. При една от тях в 45-ата минута Ал Ахли стигна до втори гол. Абутрика поде атаката, която премина през Баракат, а пасът му към Флавио се оказа голов, след като последният прати топката с неспасяем удар във вратата на Пачука - 2:0.

Любопитното бе, че това бе първият удар на Ал Ахли към вратата на противника, а преднината им бе 2:0.

Пачука не се примири с този резултат и успя да се върне в мача през втората част. Треньорът им Енрике Меса смени на почивката вкаралия си автогол Фаусто Пинто с Луис Монтес, което се оказа невероятно удачно решение. Само две минути след подновяването на играта Монтес се разписа от фаул и намали резултата.

След този гол пред вратата на Ал Ахли започна да "ври и кипи", но гол така и не падаше, за да се стигне до 73-ата минута. Тогава африканците фаулираха играч на съперника в опасна близост до вратата си, а Кристиан Хименес реализира отсъдения пряк свободен удар - 2:2.

Така Пачука се добра до равенство в редовното време с два гола от фаул и победителят трябваше да се определи след 120 минути игра.

Мексиканският тим имаше пълен контрол на терена и в продълженията и логично се добра до два гола. Първо Дамиан Алварес отбеляза за 3:2 в 98-ата минута, а точка на спора сложи Кристиан Хименес в 110-ата минута с втория си гол в срещата - 4:2.

Така Пачука ще срещмне еквадорския ЛДУ Кито за място на финала, а съперникът на Манчестър Юнайтед на полуфиналите ще бъде победителят от срещата между Гамба Осака (Япония) и Аделаида Юнайтед (Австралия), която започва утре в 12:30 часа.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.