2. Мондиал 2010
  3. Турция безапелационна срещу Хондурас - 2:0

Турция безапелационна срещу Хондурас - 2:0

Латиноамериканците не показаха, че заслужават място на Мондиала

Турция надигра убедително с 2:0 гостуващия състав на Хондурас в приятелска среща. Както е известно Хондурас се класира за Мондиал 2010 в ЮАР, където на 16 юни ще започне участието си с мач срещу Чили. Попаденията за домакините отбелязаха бранителят Емре Гюнгьор в 41-ата минута на срещата и халфът Хамит Алтънтоп в началото на второто полувреме.

Домакините не срещнаха особена съпротива от страна на латиноамериканските си съперници, но въпреки това усилията им през първата част бяха възнаградени едва в заключителните моменти. Един от най-проспериращите таланти на турския футбол Арда Туран комбинира с Емре Бельозоглу по лявото крило. Акцията им не доведе до центриране, но за сметка на това последният спечели корнер. Именно полузащитникът на Фенербахче застана за изпълнение на ъгловия удар. Центрирането бе насочено към Туран, който свали топката с глава, а в наказателното поле топката успя да засече бранителят Гюнгьор за 1:0.

10 минути след подновяването на играта Турция удвои преднината си с гол на Алтънтоп. Турската отбрана спря офанзивна акция на гостите и в ответната атака, развила се по почти цялата дължина на терена, Алтънтоп стреля силно от около 25 метра за да прониже вратата на Донис Ескобер.

До края на срещата двамата наставници направиха по шест смени в редиците и това логично понижи игровия ритъм, а гостите така и не успяха да отбележат утешителен гол.
Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.