2. - Национален отбор
  3. Аматьорите се разминаха с бронза на Евро 2013

Аматьорите се разминаха с бронза на Евро 2013

Във финала пък ще спорят домакините от Венето (Италия) и Селексион Каталана (Испания)

Аматьорският национален отбор на България отпадна от Купата на Регионите след загуба с 0:1 от беларуския Ислох във финалния си мач от група "Б" на надпреварата.

И двата тима влязоха в срещата с шанс да се преборят за участие в битката за златните медали, но в крайна сметка първата позиция остана за испанския Селексион Каталана, която събра общо 7 точки. При положение, че нашият Югоизточен регион бе спечелил срещу Ислох, то "лъвовете" щяха да се окичат с бронзовите медали от Евро 2013, защото щяха да са отборът, събрал най-много точки извън двата финалиста. Тази чест обаче остана за белраусите.

Ислох вкара гола при контраатака в 50-та минута, а точен бе Серхей Линко. Югозиточен регион веднага подложи на жесток натиска опонента си, но в 68-та минута резервата Милен Тодоров получи директен червен картон за нарушение. След края на мача изнервеният Станимир Димитров се забърка в неприятен инцидент и получи втори жълт картон.

В крайна сметка българският тим се прибира у дома с две точки в актива си. Във финала пък ще спорят домакините от Венето (Италия) и Селексион Каталана (Испания).

Съставът на Югиозточен регион:
Мартин Луков, Юлий Шекеров (76 - Иван Пенев), Ангел Делчев, Георги Павлов, Николай Илиев, Виктор Георгиев, Станимир Димитров, Йоан Петков, Теодор Стефанов, Ангел Стоянов - капитан (41 - Милен Тодоров), Христо Бангеев (65 - Веселин Тахчиев)

Митов: Надявам се да продължим положителния път

Стражът на България смята, че с всеки лагер отборът се подобрява

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия