2. - Национален отбор
  3. България до 19 години победи срещу Каленбергер Ланд

България до 19 години победи срещу Каленбергер Ланд

Младежките ни национали победиха с 3:0 във втората си контрола на немска земя

Юношеският национален отбор на България до 19 години записа победа във втората си контрола в Германия.

Националите надиграха с 3:0 връстниците си от Каленбергер Ланд в среща, която се състоя на стадион "Аугуст-Венцел" в Барзингхаузен. Три дни по-рано националите завършиха 1:1 с тима на Хановер.

Валентин Йосков откри резултата от дузпа в 47-ата минута, а Георги Русев (66) и Павел Головодов (75) оформиха крайното 3:0 в полза на България.

Контролите бяха част от подготовката на отбора за предстоящите мачове в Първия квалификационен кръг за Евро 2017. Тимът ни е в група 8 заедно с отборите на Португалия, Дания и Беларус. Страната ни ще бъде домакин на квалификационния турнир, който ще се проведе през есента.

Съставът на България U19:
Димитър Шейтанов, Петко Христов, Петър Генчев (Аандреа Христов), Ангел Лясков (Мартин Симеонов), Валери Христов, Светослав Ковачев (Павел Головодов), Иван Тилев (Станислав Иванов), Георги Янев (Илия Джамов), Ивайло Найденов, Асен Чандъров, Валентин Йосков (Илия Стефанов)

Люк Холц се е надявал на повече от точка

Живко Атанасов: Люксембург е качествен отбор, теренът помогна за този тип футбол

"Имаме достатъчно добри футболисти", обяви вратарят

Илиан Илиев: Мачът бе тежък и некрасив (ВИДЕО)

Селекционерът на България не бе особено доволен след 0:0 срещу Люксембург в Пловдив