2. - Национален отбор
  3. България победи Таджикистан с 1:0 на турнира "Валентин Гранаткин"(ВИДЕО)

България победи Таджикистан с 1:0 на турнира "Валентин Гранаткин"(ВИДЕО)

Кирил Николов от Септември (Сф) донесе първи успех в надпреварата за тима на Викторио Павлов

Юношеският национален отбор на България (родени 1999) спечели с 1:0 над Таджикистан във втората си среща от група А на турнира "Валентин Гранаткин".

Това беше първа победа за отбора на Викторио Павлов на турнира в Санкт Петербург. В първия мач направихме 0:0 с Естония. С този успех и предвид победата на Гърция над Естония, нашите излязоха начело в потока с 4 точки.

Кирил Николов от Септември (София) вкара единствения гол за България, а съотборникът му Борислав Вакадинов беше изгонен с два жълти картона в началото на второто полувреме.

Първото полувреме премина при поделено надмощие, но в края на първата част българският отбор поведе в резултата. Разписа се халфът на Септември (София) Кирил Николов, който засече под гредата центриране от дясно на Митко Митков. Веднага след гола таджиките получиха двоен удар в нашето наказателно поле, тъй като вратарят Иван Дичевски улови топката, върната от защитник на България.

Веднага след началото на второто полувреме Борислав Вакадинов получи два бързи жълти картона и напусна игра. Първият му картон беше заради фаул в близост до наказателното поле, а вторият заради реплика към руския съдия Дмитрий Смирнов.

Останали с 10 души, нашите предприеха по-предзпазлива тактика и съперниците ни от Таджикистан създадоха няколко прекрасни възможности, но при две от тях играчите им стреляха в аут, а веднъж и вратарят Иван Дичевски от Черно море спаси акробатично топка, отиваща до страничната греда.

България: Иван Дичевски, Борислав Вакадинов, Георги Костов, Александър Бастунов, Иван Калайджийски, Митко Митков, Ерол Дост, Илия Груев-младши, Кирил Николов, Антон Тунгаров, Мартин Минчев (Христо Лалев, Денис Бучев, Мартин Семерджиев, Мартин Ковачев, Георги Георгиев, Лъчезар Георгиев, Илия Илиев, Александър Златков, Иван Митрев).

В другата среща от днес Гърция победи Естония с 4:0.

Люк Холц се е надявал на повече от точка

Живко Атанасов: Люксембург е качествен отбор, теренът помогна за този тип футбол

"Имаме достатъчно добри футболисти", обяви вратарят

Илиан Илиев: Мачът бе тежък и некрасив (ВИДЕО)

Селекционерът на България не бе особено доволен след 0:0 срещу Люксембург в Пловдив

Венци Стефанов: Нашият отбор има бъдеще и ще продължи да надгражда