2. - Национален отбор
  3. Бихме Кипър на футбол в контрола

Бихме Кипър на футбол в контрола

Женският национален отбор се наложи с 3:1

Женският национален отбор се наложи над отбора на Кипър с 3:1 в приятелска среща, която се игра на стадиона в град Трявна.

Така момичетата на селекционера Троян Радулов се реваншираха за поражението, което допуснаха в сряда с 0:2 в контрола, играна на същия стадион.

Резултатът бе открит в 17-ата минута, когато футболистката на НСА Симона Петкова бе точна. Кипърките изравниха чрез състезателката на Елпидес Кардицас - Лукрития Хрисостому в 59-тата минута.

В края на срещата Велина Кошулева от НСА и Кристина Петрунова от Обилич вкараха два гола за да донесат победата за България.

Контролна среща по футбол:

България (жени) - Кипър (жени) 3:1

Голмайсторки: Петкова (17), Кошулева (86), Петрунова (88)/ Хрисостому (59)

България: Шахънска, Ръжгева, Асенова, Бойчева, Петрунова, Гочева, Кошулева, Атанасова, Митова, Симона Петкова, Попадинова.
Резерви: Мутарова, С.Петкова, Махлелиева, Сурбинска, Георгиева, Иванова, Г.Петкова,
Селекционер: Троян Радулов

Кипър: Така, Йоану, Хадживасили, Солому, Виолари, Михаил, Йона, Хрисостому, Зампа, Яну, Георгиу.
Резерви: Матеу, И.Антониу, Хадживасили, Ф.Антониу, Пападопулу, Неарху, Сава.
Селекционер: Андрос Георгиу

Стадион: "Ангел Кънчев" (Трявна)
Митов: Надявам се да продължим положителния път

Стражът на България смята, че с всеки лагер отборът се подобрява

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия