2. - Национален отбор
  3. Девойките ни с втора победа в Литва

Девойките ни с втора победа в Литва

Националният отбор на България за девойки до 16 г. постигна втора победа при участието си в четиристранния международен приятелски турнир за развитие на УЕФА, надигравайки Естония с 3:0.

Головете за тима на Троян Радулов вкараха Илийчева и Димитрова, а Еек от Естония си отбеляза автогол.

България поведе в резултата в 15-ата минута. Габриела Христова изпрати остра топка към далечната греда, където защитничката на Естония Еек не успя да се ориентира и порази своята врата.

Шест минути по-късно нашият отбор удвои резултата. Габриела Христова центрира от ъглов удар, топката бе избита от естонската защита, но попадна в краката на капитанката Гергана Илийчева, която се разписа с премерен удар от границата на наказателното поле.

На полувремето бяха извършени осем смени, като от титулярките останаха само Пламена Рачева, Яна Динева и Розвигора Георгиева.

В 63-ата минута „лъвиците“ вкараха трети гол. Голът падна след отлична солова акция на Кристияна Димитрова, която пое топката около централната линия, надбяга естонската защита и хладнокръвно преодоля излязлата вратарка.

СЪСТАВ НА БЪЛГАРИЯ: Караколева, Джалева, Илийчева (к), Рачева, Динева, Христова, Атанасова, Попова, Георгиева, Пантова, Тодорова.

Резерви: Димова, Палагачева, Найденова, Стойчева, Бончева, Велева, Йорданова, Димитрова.
Селекционер: Троян Радулов
Илиан Илиев преди България за Люксембург

Съперникът е сериозен, игра бараж за Евро 2024, обяви селекционерът

Десподов призова Пловдив: Пълен стадион ни дава крила

15 000 викат за България срещу Люксембург

Полицията в Пловдив със специални мерки за сигурност преди България - Люксембург

Между 14:00ч. и 23:00ч. може да има ограничения на движението по няколко улици

Георги Иванов: Очаквам победи на националите в предстоящите мачове

„Нямаме „уау“ футболисти, но можем да спечелим групата“

Официално: „Колежа“ вече е от IV категория на УЕФА

„Нашият дом е готов да приеме мачове от най-високо ниво“, похвалиха се от Ботев Пд

Георги Минчев: Вече е време за резултати

Нападателят на националния отбор участва в пресконференция преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Илиан Илиев обясни за повиквателните, Краев и ЦСКА

Селекционерът на България даде пресконференция за началото на лагера преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия