2. - Национален отбор
  3. Ивайло Петев: Има какво да се желае още, но съм оптимист

Ивайло Петев: Има какво да се желае още, но съм оптимист

Селекционерът потвърди за Тасчи

Старши треньорът на България Ивайло Петев остана доволен след успеха над Македония с 2:0 при днешната ни визита. Петев сподели, че  има върху какво да се работи още, както и че е възможно да има и други натурализирани футболисти след Марселиньо. Наставникът ни не отрече за тарана на Щутгарт Тасчи, като каза, че е в списъка му.

"Доволен съм от представянето ни през втората част. Първото полувреме бяхме объркани, но през втората част подобрихме играта си, като създадохме повече положения и вкарахме два гола. Втори мач не получваме гол, което също е добре. Футболът е игра на голове. Остава резултатът, а той се постига с майсторство. Притеснявах се да не се отпуснем след победата над Португалия, но постигнахме важен успех. Доволен съм от тези десет дена, за които имахме две тренировки. Дано тези два мача ни дадат увереност. Ще викам който преценя аз според нуждите. Футболисти, които играят редовно и ще са ми полезни. Възможно е да има и други натурализирани освен Марселиньо. Тасчи е в списъка ми. Може да се появи и някой нов", сподели Ивайло Петев.

Наставникът на "лъвовете" заяви също, че е оптимист за бъдещите квалификации. Той смята, че победите ще ни дадат увереност занапред.

"Оптимист съм и имам амбиция занапред. Тези две победи ще ни дадат увереност. Доволен съм, че показахме себераздаване и концентрация. Ние търсихме своите шансове и се възползвахме през втората част. Има какво да се желае още, но съм оптимист. Времето ще покаже", завърши Петев.

Митов: Надявам се да продължим положителния път

Стражът на България смята, че с всеки лагер отборът се подобрява

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия