2. - Национален отбор
  3. Националите до 16 години загуби в контролата срещу сборния отбор на Долна Саксония

Двубоят завърши при резултат 0:1

Юношеският национален отбор (до 16 години) отстъпи с 0:1 на селекцията на Долна Саксония в първия мач на тази формация. Във вторник е втората среща между двата отбора.

До момента селекционерът на набор 2001 Викторио Павлов нямаше много възможности да работи с тима, тъй като основно беше помощник на Александър Георгиев при една година по-големите.

През есента на 2015-а година някакъв опит за отбор на набор 2001 беше направен в друга проверка с германски регионален тим, като тогава треньор беше Емил Спасов. Спасов е регионален селекционер за Софийската зона.

Отборът на Викторио Павлов направи приятно впечатление днес с желанието, което демонстрираха, макар футболно уменията им да не бяха на високо ниво. Формацията на германската провинция Долна Саксония е събрана от 8 момчета от Волфсбург, по 4 има от Хановер'96 и Оснабрюк, а по един са добавени от Айнтрахт (Брауншвайг) и Мепен.

Германците логично превъзхождаха през по-голямата част от мача, създадоха доста голови положения, повечето от които вратарят на Черно море (Варна) Иван Дичевски спаси, а преди почивката пропуснаха и дузпа. Българите създадоха няколко добри възможности, но общо-взето атаките им спираха около границата на наказателното поле.

Още във 2-ата минута Малте Венгеровски на празна врата и паднал вратар стреля над горната греда, а в 10-ата Лен Ястремски сам срещу вратаря не успя да го преодолее. В 31-ата минута Кристиян Върбанов от ЦСКА-София събори включилия се на скорост Фин Клеешацки и съдията Стефан Апостолов отсъди дузпа. Макс Бранд обаче прати топката над горната греда.

В 33-ата минута дойде и първата добра атака за България от комбинация между Кристиян Добрев и Мартин Минчев, но нямаше кой да засече във вратата прострелното му центриране. Удар на Минчев 5 минути след началото на второто полувреме беше спасен от вратаря на гостите, а в 53-ата минута Венгеровски вече беше точен в нашата врата след пробив от ляво и подаване сам срещу вратаря ни.

Веднага след гола гостите пропуснаха още една възможност, спасена от нашия вратар, а в 72-ата минута резервата Лъчезар Георгиев подаде на Станислав Шопов, който обаче не успя да нанесе удар.

Съставът на България: Иван Дичевски, Александър Макрис (59- Димитър Благоев Балинов), Димитър Радославов Балинов, Томислав Папазов, Габриел Земярски, Кристиян Добрев (41- Лъчезар Георгиев), Кристиян Върбанов (55- Айвън Ангелов), Станислав Шопов, Ияд Хамуд (70- Александър Бакалов), Владимир Николов (66- Филип Кръстев), Мартин Минчев (67- Иван Василев).

Люк Холц се е надявал на повече от точка

Живко Атанасов: Люксембург е качествен отбор, теренът помогна за този тип футбол

"Имаме достатъчно добри футболисти", обяви вратарят

Илиан Илиев: Мачът бе тежък и некрасив (ВИДЕО)

Селекционерът на България не бе особено доволен след 0:0 срещу Люксембург в Пловдив