2. - Национален отбор
  3. Нов успех за отбора до 16 години в Русия (СНИМКИ)

Нов успех за отбора до 16 години в Русия (СНИМКИ)

Момчетата на Александър Георгиев разгромиха с 3:0 Латвия

Юношеският национален отбор на България до 16 години записа втора победа на международния турнир "Звезден път" в Москва, съобщиха от БФС.

Момчетата на Александър Георгиев разгромиха с 3:0 Латвия, като по този начин си гарантираха поне второто място в своята група и участие в срещата за бронзовите медали утре.

"Лъвовете" имат шансове и за първата позиция, а за целта Русия трябва да спечели срещу Израел с 1:0 или 2:0. Регламентът на турнира е такъв, че при положение, че три тима съберат еднакъв брой точки се прави класиране само от срещите помежду им (как изглежда то преди Русия - Израел може да видите в края на материала).

България започна силно и мача с латвийците и в третата минута Алекс Боримиров удари греда. В 12-та минута гол на Георги Русев беше отменен заради негово нарушение срещу вратаря.

В 55-та минута Исмет Рамадан проби от дясната зона и върна топката към Валери Христов, който с шут от пеналтерията откри резултата. Две минути преди края резервата Йоан Маринов покачи на 2:0 след гол с глава при центриране от корнер, а в последните секунди се разписа и Павел Головодов. Той нанесе удар от границата на наказателното поле, при който се получи рикошет и топката спря в мрежата.

"Честитя на момчетата и на щаба за постигнатото. Играхме страхотно, тотално надиграхме съперника, който през цялото време бе групиран в своята половина. Направихме много пропуски преди почивката, а през втората част поехме и по-голям риск в търсене на трите точки. Свършихме си работата в групата, но ни очаква още едни мач. За мен няма значение дали ще е за първо или за трето място, нашата цел няма да се промени и ще искаме да се представим силно. Трябва да довършим работата си в Москва. Отново искам да подчертая, че съм изключително доволен от играта и от начина, по който се справяме до момента", коментира треньорът Александър Георгиев.

Резултати между конкурентите за първото място:
Израел - България 1:0
България - Русия 3:1
Израел - Русия (днес от 17:00 часа)

Временно класиране сред конкурентите за първото място:
1. България (3 точки, 2 мача, 1 победа, 1 загуба, г.р. 3:2)
2. Израел (3 точки, 1 мач, 1 победа, г.р. 1:0)
3. Русия (0 точки, 1 мач, 1 загуба, г.р. 1:3)

Варианти за класиране на България на първото място: победи за Русия над Израел с 1:0, 2:1 (тоест, всеки резултат с гол разлика в полза на "сборная"), 3:1 или 2:0. При успех на руснаците с над два гола, при равенство или при всякаква победа на Израел нашият тим остава на второ място и ще играе във финала за бронзовите отличия.

България U19 записа равенство срещу Молдова (ВИДЕО)

"Лъвчетата" ни завършиха 1:1 в Драгалевци

НА ЖИВО: Северна Ирландия - България 3:0

Следете тук ключовия мач за "лъвовете" ни в Лигата на нациите

Младежите завършиха с победа след нов гол на Никола Илиев (ВИДЕО)

България U21 спечели визитата си на Израел и финишира на 3-о място в групата за Евро 2025

Митов: Надявам се да продължим положителния път

Стражът на България смята, че с всеки лагер отборът се подобрява

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия