2. - Национален отбор
  3. Тежка загуба за юношите (ВИДЕО)

Тежка загуба за юношите (ВИДЕО)

Възпитаниците на Викторио Павлов записаха поражение от Украйна

Юношеският национален отбор до 17 години започна с тежка загуба квалификациите за Евро 2018.

Възпитаниците на Викторио Павлов записаха поражение с 0:3 от Украйна на стадион “Ивайло” във Велико Търново, въпреки че от 28-ата минута на срещата гостите играха с човек по-малко. Наставникът заложи на някои по-неопитни момчета, след като взе решение да не взима в състава Крис Добрев от Ботев и Филип Кръстев от Славия, които имат мачове за мъжките си отбори.

След равностойно начало малко след средата на първата част украинците останаха с човек по-малко, тъй като Денис Придучний получи втори жълт картон. Въпреки това гостите откриха резултата в 38-ата минута. При един пряк-свободен удар Викентий Волошин стреля към вратата. Топката тупна пред Иван Дичевски и той сам си в вкара във вратата.

Втората част започна с натиск на България, но при една контраатака съперникът удвои преднината си. Михало Мурдюк бе изведен на чиста позиция и прокара топката покрай Дичевски.

Последваха още две чисти положения за съперника, но този път стражът ни бе на мястото си и спаси. Постепенно нашите съвсем изгубиха надежда, че ще могат да си тръгнат с нещо от срещата, като единствено Мартин Минчев се стараеше да създава опасност за Украйна. В 68-ата минута дойде и трето попадение във вратата ни. Резервата Данило Сикан се озова на стрелкова позиция и с диагонален удар направи 3:0.

В другия мач от групата Ирландия разби с 6:0 Азербайджан. Следващият ни мач е именно срещу “детелините” - на 13 октомври отново във Велико Търново. Последната ни среща срещу азерите е на 16 октовмри.

Младежкият национален отбор отстъпи с 1:2 на Германия като гост

Жалко: Младежите загубиха в Германия с пресилена дузпа (ВИДЕО)

Българският национален отбор до 21 години се бори здраво, но отстъпи с 1:2

Илиан Илиев преди България за Люксембург

Съперникът е сериозен, игра бараж за Евро 2024, обяви селекционерът

Десподов призова Пловдив: Пълен стадион ни дава крила

15 000 викат за България срещу Люксембург

Полицията в Пловдив със специални мерки за сигурност преди България - Люксембург

Между 14:00ч. и 23:00ч. може да има ограничения на движението по няколко улици

Георги Иванов: Очаквам победи на националите в предстоящите мачове

„Нямаме „уау“ футболисти, но можем да спечелим групата“

Официално: „Колежа“ вече е от IV категория на УЕФА

„Нашият дом е готов да приеме мачове от най-високо ниво“, похвалиха се от Ботев Пд

Георги Минчев: Вече е време за резултати

Нападателят на националния отбор участва в пресконференция преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия