2. - Национален отбор
  3. Юношите до 19 години обърнати от 2:0 до 2:5 срещу Босна в Благоевград (ВИДЕО+СНИМКИ)

Младите лъвове загубиха втората контрола в югозападния град

Юношеският национален отбор на България до 19 години загуби с 2:5 от Босна и Херцеговина във втория контролен мач между двете страни, игран на стадион „Христо Ботев” в Благоевград. „Лъвовете” започнаха отлично и поведоха с 2:0, но впоследствие гостите успяха да се възползват максимално от открилите се шансове за обрат.

Онзи ден нашите младоци победиха с 1:0

Днес Милчо Ангелов откри резултата в 27-та минута, когато получи пас с пета от Станислав Дрянов и със силен шут с десния крак в далчения ъгъл преодоля Ведран Кьосевски. 120 секунди по-късно Ангелов изведе с пас от дълбочина Григор Долапчиев, като нападателят на ЦСКА пусна топката вляво от излезлия да го посрещне вратар за 2:0.

В първата си по-сериозна атака, след като изостанаха в резултата с 0:2, босненците намалиха. Федор Предрагович проби отляво и опита остро центриране, топката се отклони леко в главата на Петър Чобанов и спря в мрежата. В 37-та минута Мирко Марич изпълни корнер, топката се озова в Дамир Садикович и с акробатичен удар халфът изравни. Малко преди края на първата част удар на Бранимир Одак извън наказателното поле облиза напречната греда.

Пълният обрат в полза на Босна и Херцеговина бе осъществен в 54-та минута след нов автогол. Центриране на Марич бе отклонено от Ивелин Аладжов за 2:3. В 61-та минута Мирко Марич се възполва от центриране от фланга и със задна ножица направи 4:2 за гостите. Секунди преди края на редовното време нов пробив отляво завърши с пас за резервата Никола Данилович, който с добре премерен шут оформи крайното 2:5.

Така двата тима си размениха по един успех, след като в петък България спечели с 1:0.

Съставът на България (U19):

Александър Любенов (46 - Анатолий Господинов), Христо Попадийн (63 – Николай Андреев), Христо Стамов, Петър Чобанов (46 – Георг Василев), Ивелин Аладжов - капитан, Георги Стоичков, Станислав Дрянов, Красимир Станоев, Запрян Запрянов (46 - Борислав Цонев), Милчо Ангелов (72 – Георги Михаелов), Григор Долапчиев (46 – Венцислав Гюзелев)

Митов: Надявам се да продължим положителния път

Стражът на България смята, че с всеки лагер отборът се подобрява

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия