2. - Национален отбор
  3. Юношите на България до 19 години загубиха от Аржентина

Юношите на България до 19 години загубиха от Аржентина

Юношеският национален отбор на България до 19 години загуби с 0:3 от фаворита в своята група Аржентина в третия си мач от "Алкудия Къп"

Юношеският национален отбор на България до 19 години загуби с 0:3 от фаворита в своята група Аржентина в третия си мач от "Алкудия Къп". Селекционерът Александър Димитров направи седем промени в стартовия състав в сравнение със срещата с Канада, загубена с 1:2. Титулярните си позиции запазиха единствено Стефан Велков, Преслав Петров, Петър Витанов и Борислав Цонев.

Аржентина поведе в 16-та минута чрез Томас Мартинес, който получи топката след пас между трима играчи на България, преодоля Александър Любенов и на празна врата прати топката в мрежата. В последната секунда на първата част Матиас Санчес покачи на 2:0, възползвайки се от лошо построената отбрана на нашите.

В търсене на по-позитивно развитие на мача Александър Димитров пусна на полувремето Станислав Дрянов и Милчо Ангелов. Много скоро след подновяването на играта "гаучосите" покачиха на 3:0. Родриго Морейра бе точен отблизо с глава след центриране отляво.

Четвърт час преди края България получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка. Станислав Дрянов обаче се подхлъзна точно преди да стигне до топката и стреля над вратата.

Дебют за състава на България до 19 години записаха Янис Карабельов и Деян Иванов, който бе сменен в 18-та минута заради контузия в левия глезен.

"За нас този турнир е своеобразно училище, истинска школа. Можем само да взимаме пример от отборите, срещу които играем, и от начина, по който те боравят с топката, от скоростната техника, която виждаме. Няма как в квалификациите в Европа да попаднем на подобен турнир, на който са събрани толкова различни, и същевременно толкова силни отбори. Смело мога да заявя, че тук нивото е в пъти по-високо. Това наистина е мини световно, уникално преживяване за всеки един от нас, от което тепърва ще си правим изводи и спрямо което ще се ръководим в работата си оттук-насетне. Всички момчета се стараят максимално, не бих могъл да имам претенции към тяхното влагане в срещите и тренировките. Остава ни един мач с Япония, а след него си пожелавам да излезем с гордо вдиганти глави. При мъжете успяхме да победим японците, дано сполучим и тук", коментира треньорът Александър Димитров.

"Лъвовете" завършват участието си в груповата фаза на турнира срещу Япония на 18 август. Мачът е от 23:45 часа и ще бъде предаван по Евроспорт 2.

Съставът на България (U19): Александър Любенов - капитан, Деян Иванов (18 - Васил Попов), Стефан Велков (45 - Пламен Гълъбов), Мирослав Иванов, Преслав Петров, Борислав Цонев, Янис Карабельов (36 - Станислав Дрянов), Петър Витанов, Борислав Цонев, Александър Василев, Смаил Креболиев (36 - Милчо Ангелов).

България U19 записа равенство срещу Молдова (ВИДЕО)

"Лъвчетата" ни завършиха 1:1 в Драгалевци

НА ЖИВО: Северна Ирландия - България 3:0

Следете тук ключовия мач за "лъвовете" ни в Лигата на нациите

Младежите завършиха с победа след нов гол на Никола Илиев (ВИДЕО)

България U21 спечели визитата си на Израел и финишира на 3-о място в групата за Евро 2025

Митов: Надявам се да продължим положителния път

Стражът на България смята, че с всеки лагер отборът се подобрява

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия