2. - Национален отбор
  3. Юношите се простиха с европейското след нова тежка загуба (ВИДЕО)

Юношите се простиха с европейското след нова тежка загуба (ВИДЕО)

Ирландците писаха класика на трикольорите във Велико Търново

Българският юношески национален отбор по футбол претърпя второ тежко поражение в квалификациите за европейското първенство.

Възпитаниците на Викторио Павлов загуби с 0:3 от Република Ирландия на стадион "Ивайло" във Велико Търново. Две от попаденията за "детелините" вкара талантът на Норич Адам Айда.

Нападателят се оказа прекалено добър за младите ни защитници и постоянно тормозеше трикольорите.

Именно Айда откри още в третата минута с прехвърлящ удар. Преди това нашата отбрана проспа дълъг пас, който се оказа перфектен за голаджията.

В 18-та минута ирландците удариха за втори път. Айда се освободи от Стоянов и подаде на Бари Кофи. Халфът от близо разстреля стража Иван Дичевски.

Третото попадение падна в 73-та минута и отново точен беше Адам Айда. Той се възползва от ужасяващ сгрешен пас на резервата Станислав Шопов. Нашите така и не успяха да затруднят своя съперник и заслужено загубиха.

Това беше втора загуба за българите във евроквалификациите и нашите няма да участват на първенството догодина. Ирландия и Украйна се класираха за следващия кръг в квалификациите.

В понеделник нашите ще играят в мач за честта си срещу Азербайджан.

България - Ирландия 0:3

0:1 Айда (3')

0:2 Кофи (18')

0:3 Айда (73')

България: Дичевски, Стоянов, Земярски, Папазов, Бауренски (к), Хамуд, Василев, Йорданов, Балинов, Петков, Минчев

Ирландия: Кларк, Мърфи, Ледуич, Маканти, Колинс (к), Найт, Томпсън, Кофи, Aйда, Райт, Бренън

Novsport го предрече: Пълен стадион за България – Люксембург

Вече са продадени над 12 000 билета за мача от Лига на нациите

Димитров: Трябва да се гордеем с тези момчета

Младежкият национален отбор отстъпи с 1:2 на Германия като гост

Жалко: Младежите загубиха в Германия с пресилена дузпа (ВИДЕО)

Българският национален отбор до 21 години се бори здраво, но отстъпи с 1:2

Илиан Илиев преди България за Люксембург

Съперникът е сериозен, игра бараж за Евро 2024, обяви селекционерът

Десподов призова Пловдив: Пълен стадион ни дава крила

15 000 викат за България срещу Люксембург

Полицията в Пловдив със специални мерки за сигурност преди България - Люксембург

Между 14:00ч. и 23:00ч. може да има ограничения на движението по няколко улици

Георги Иванов: Очаквам победи на националите в предстоящите мачове

„Нямаме „уау“ футболисти, но можем да спечелим групата“

Официално: „Колежа“ вече е от IV категория на УЕФА

„Нашият дом е готов да приеме мачове от най-високо ниво“, похвалиха се от Ботев Пд

Георги Минчев: Вече е време за резултати

Нападателят на националния отбор участва в пресконференция преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия