2. Пирин (Бл)
  3. Юношите на Пирин удариха ПАОК в контрола

Юношите на Пирин удариха ПАОК в контрола

Юношите младша възраст на Пирин (Благоевград), родени през 1995 година, победиха връстниците си от гръцкия ПАОК (Солун) с 4:2 (3:1) в контрола, играна пред около 500 зрители на стадион „Христо Ботев”.

Възпитаниците на Емил Кърцелски изиграха отлично първо полувреме и до 25-ата минута взеха класически аванс с попадения на Иван Велков и на юношеските национали Денис Цолев и Георги Найденов.

Вратарят Филип Димитров, който също е юношески национал на България, пък спаси дузпа при 2:0.

Изнервени от негативния развой на мача след третия гол за Пирин, гърците започнаха да действат грубо и това доведе до масов бой на терена и по един изгонен и от двата състава.

Малко преди почивката ПАОК върна един гол, а през втората част двата тима се размениха по едно попадение, като за благоевградчани се разписа Иво Сендрев.

Двубоят беше последен за Цолев, който преминава в ДЮШ на Литекс от новия сезон. Децата на Пирин, родени след 1996 година, пък се класираха за четвъртфиналите на Държавното първенство.

Момчетата на Костадин Герганчев победиха като гости в реванша ФК Плевен с 1:0 с гол от дузпа на Мики Орачев от дузпа.

Така след успеха с 4:0 в първия младите благоевградски таланти продължават напред с общ резултат 5:0. Жребият за четвъртфиналите е на 14 юни (вторник).

Треньорът на Пирин: Не отписваме мача със Славия, ще се надиграваме

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“