2. ПСЖ
  3. ПСЖ пречупи Дижон в края (ВИДЕО)

ПСЖ пречупи Дижон в края (ВИДЕО)

Шампионите биха с 3:1 и изравниха Ница на второто място

Късни голове на капитана Тиаго Силва и Единсон Кавани донесоха успех на ПСЖ с 3:1 навън над Дижон. ПСЖ настигна Ница и двата тима имат по 49 точки под върха, където е Монако с 52. По-рано днес Монако удари Ница с 3:0 в дербито на 23-ия кръг.

ПСЖ обаче не игра никак убедително днес. Още в 10-ата секунда Серж Орие върна лошо с глава за вратаря Алфонс Ареола, който се принуди да спринтира, за да изчисти пред Лоис Диони. Марвин Мартин нацели лявата греда и ПСЖ пак оцеля малко по-късно.

Кавани искаше дузпа за намеса на вратаря срещу него, но не я получи. В 29-ата минута Серж Орие центрира добре отдясно, първият удар на Лукас Моура беше избит на голлинията от Чафик, но Лукас не сгреши от втори опит за 1:0.

Преднината на шампионите издържа само две минути, защото Адриен Рабио загуби топката от Пиер Лийс Мелу, който намери Таварес и нападателят фалцира добре за 1:1.

Тиаго Мота от воле не успя да порази целта в 42-ата минута, защото центрирането на Курзава дойде не неудобна височина.

ПСЖ натисна след почивката и удар на Дракслер беше отклонен над целта.

Дижон удържаше вълните от атаки до 81-ата минута, когато вратарят Рейне изби удара с глава на ТИаго Мота в гредата, но Тиаго Мота от съвсем близо направи 2:1 с добавка.

Дракслер и Бен Арфа организираха нова опасна атака в 84-ата минута, а новото попълнение Гонсало Гуедеш стреля и Кавани отклони в мрежата за крайното 3:1.