2. ПСЖ
  3. ПСЖ загуби за първи път този сезон в Лига 1 (ВИДЕО)

ПСЖ загуби за първи път този сезон в Лига 1 (ВИДЕО)

Гингам спечели с 1:0 с ранен гол и невероятно спасяване на вратаря Льосл в края

Френският шампион Пари Сен Жермен загуби за първи път този сезон в Лига 1 след 0:1 като гост на Гингам в 18-ия кръг. Така вече всички отбори в елита са падали поне по веднъж, а Марсилия има шанс да се откъсне на 4 точки на върха, ако победи Монако в дербито в неделната вечер.
Участникът в Лига Европа Гингам изпълни перфектно плана за мача на своя треньор Жослен Гувернек и се бранеха компактно, а напред атакуваха на контри.

Парижани имаха първия 100-процентов шанс в срещата и в 3-ата минута Верати хвърли пас зад защитата за Кавани, който копна над вратаря, но бе опроверган от напречната греда.

За разлика от своя гост, Гингам поведе още с първата си възможност. Юнус Санкаре отклони центрирана топка след статично положение и на гредата Жереми Пиед плонжира, за да се разпише с глава зад Сиригу – 1:0.

Още една висока топка напред бе изчистена лошо, Жирес се пребори с Давид Луис и стреля към далечния ъгъл и сантиметри го разделиха от втори гол.

Играта на ПСЖ не вървеше, а когато Ибрахимович се разписа след прехвърлящ пас на Матюиди в 35-ата минута, съдиите правилно отмениха попадението заради тънка засада.

Вратарят Льосл изпусна една рутинна топка, но нямаше кой да засече, а Санкаре изпревари Тиаго Силва и стреля с глава, но неточно.

През втората част Гингам още повече се затвори в своята половина, а отборът на Лоран Блан не съумяваше да намери пролука сред сгъстената отбрана.

Домакините нямаха опасна атака след почивката до 76-ата минута, когато щастлив рикошет позволи на Санкаре да се откъсне зад последния бранител, Сиригу обаче внимаваше и с решителна намеса на границата на наказателното поле предотврати опасността.

До края датският вратар Льосл направи всичко възможно да влезе в класацията за най-добри спасявания на годината. В 89-ата минута Ибра получи на задната греда и имаше време да избере как да завърши атаката, а Льосл спринтира до другия край на вратата и успя някак да избие покрай гредата в корнер.

Рикошет след удар на Ибрахимович в добавеното време накара публиката да затаи дъх, но кълбото мина на сантиметри встрани и Гингам празнуваше третата си поредна победа в Лига 1.

ПСЖ е на второ място с 37 точки, лидерът Марсилия има 38 и мач по-малко, Лион е трети с 36. Гингам се качи до 13-о място с 21 точки.

По същото време Лил не остави шансове на Тулуза и победи с 3:0 у дома в мач с рядко срещан червен картон още в първата минута.

Грешникът беше десният бек на Тулуза Максим Спано, който още в първата минута видя директен червен картон и изходът на мача сякаш бе предопределен.

Джибрил Сидибе даде ранен аванс на „кучетата” в 7-ата минута, а в началото на втората част Райън Мендеш удвои след втора асистенция на Идриса Гай. Нолан Ру сложи точка на спора 13 минути преди края след добра изява на Дивок Ориги, който е собственост на Ливърпул.
Донарума: Размених си шеги със съотборниците от ПСЖ