2. ПСЖ
  3. СЕНЗАЦИЯ В ПАРИЖ: Монако постави ПСЖ на колене в собствения му дом (ВИДЕО)

СЕНЗАЦИЯ В ПАРИЖ: Монако постави ПСЖ на колене в собствения му дом (ВИДЕО)

"Монегаските" стигнаха до успех с 2:0 като гости

ПСЖ не успя да потвърди отличните впечатления след победата над Барселона в Шампионската лига и допусна поражение на „Парк де Пренс“ с 0:2 от Монако. „Монегаските“ от своя страна продължиха отличното си представяне в Лига 1 през този сезон и се намират на две точки зад шампионите.

Гостите стартираха отлично двубоя и още в 6-ата минута откриха резултата. Рубен Агилар центрира в наказателното поле, след което Софиян Диоп отблизо с глава реализира.

Парижани опитаха да притиснат съперника си, но вратата на Бенжамен Леком не бе застрашена.

Монако започна второто полувреме, както стартира и през първото. Точно след шест минути игра, гостите удвоих преднината си. Гийермо Марипан бе най-съобразителен и с удар в долния ляв ъгъл реализира. Но главният съдия Руди Буке провери ситуацията с ВАР заради съмнения за засада. Реферът внимателно прегледа положението и категорично посочи централната линия, зачитайки попадението.

В 60-ата минута Бенжамен Леком се намеси великолепно след изстрел на Мойс Кийн с глава. Две минути по-късно Кевин Фоланд също отправи изстрел с глава, който премина покрай левия страничен стълб.

В 69-ата минута Рафиня падна в наказателното поле, но Руди Боке посочи играта да продължи. Веднага след това главният съдия прегледа ситуацията с ВАР и бе категоричен, че дузпа не трябва да бъде отсъдена.

В 77-ата минута Мойс Кийн се забави с нанасянето на изстрел от изгодна позиция, позволявайки защитник на гостите да блокира последвалия удар и топката излезе в ъглов удар.

До края на двубоя Килиан Мбапе можеше да бъде изгонен с директен червен картон за грубо нарушение, но реферът му показа само жълт.

По този начин ПСЖ остана третата позиция в Лига 1 с актив от 54 точки, на четири от първия Лил. В същото време Монако се приближи само на две от парижани и заема четвъртото място.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.

Донарума: Размених си шеги със съотборниците от ПСЖ