2. ПСЖ
  3. ШОУ НА МЕСИ И МБАПЕ! ПСЖ се позабавлява за 4:1 срещу Брюж (ВИДЕО)

ШОУ НА МЕСИ И МБАПЕ! ПСЖ се позабавлява за 4:1 срещу Брюж (ВИДЕО)

Звездите на френския тим вкараха по два гола за успеха

Пари Сен Жермен се позабавлява за 4:1 срещу Брюж у дома в последния си мач от група "А" на Шампионската лига. В главни герои за успеха се превърнаха Килиан Мбапе и Лионел Меси, които вкараха по два гола. Почетното попадение за белгийците реализира Матс Риц. Парижани си бяха осигурили участие в елиминациите на турнира още преди мача. Въпреки това те се представиха много силно. Белгийците пък приключиха участието си в Европа през този сезон.

Още във втората минута домакините излязоха напред в резултата. Нуно Мендеш центрира в наказателното поле, където Симон Миньоле изби топката. Тя обаче стигна до Килиан Мбапе, който с технично изпълнение я прати в мрежата на Брюж.

Пет минути по-късно френската суперзвезда бе точен за втори път, след като намери кълбото от воле, удвоявайки аванса на своя тим. По този начин 22-годишния стрелец се превърна в най-младия футболист с 30 попадения в историята на турнира.

В 38-ата минута Мбапе финтира преодоля съперник и подаде на Лионел Меси, който с невероятен изстрел разпечата вратата на Миньоле за трети път.

В 68-ата Ноа Ланг открадна топката от футболист на Пари Сен Жермен и пусна към непокрития Матс Ритс, който върна едно попадение за Брюж.

Осем минути по-късно обаче парижани получиха правото да изпълняват 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Лионел Меси. Зад топката застана именно аржентинеца, който порази целта и вкара своя втори гол в мача, оформяйки крайното – 4:1.

Лайпциг - Манчестър Сити 2:1

Донарума: Размених си шеги със съотборниците от ПСЖ