2. Реал Мадрид
  3. Скандална победа на Реал Мадрид

Скандална победа на Реал Мадрид

Отборът на Реал Мадрид успя да спечели срещата си от 19-ия кръг на Примера. Победата дойде доста трудно, тъй като Осасуна откри резултата в 20-ата минута. Нокуман засече центриране от дясно и откри резултата за 0:1. Реал не можа да организира играта си през първата част и резонно след 45 минути игра резултата бе 0:1.

Втората част започна вихрено за Реал Мадрид, като още от първата минута запонаха вихрени атаки към вратата на Осасуна. В 50-ата минута Серхио Рамос изравни резултата. Той стреля от 25 метра, топката тупна пред вратаря, който не успя да се намеси и кълбото се оплете в мрежата. Реал продължи да мачка, като в 64-ата минута Игуаин отбеляза. Робен подаде на Игуаин, който на празна врата направи резултата 2:1 В 70-ата минута дойде и най-скандалното положение в мача. Хуанфран бе съборен в наказателното поле от Пепе като съдията свири наказателен удар. Секунди след това той промени своето решение, като показа втори жълт и съответно червен картон на играча на Осасуна. В намален състав играчите от Памплона нямаха много шансове, като третото попадение бе въпрос на време. В 90-ата минута Робен отбеляза трето попадение, като основна вина за гола имаше вратаря на Осасуна.

Така след този мач Реал Мадрид събира актив от 37 точки, на 12 зад лидера Барселона.

0:1 - Некунам 20’
1:1 - С. Рамос 50’
2:1 - Игуаин 64’
3:1 - Робен 90’

Реал М: Касийяс; С. Рамос, Канаваро (46’ Ван дер Ваарт), Пепе, Хайнце; Гаго, Лас, Робен, Снайдер (46’ Хунтелаар); Раул, Игуаин (79’ Марсело);

Осасуна: Роберто; Аспликета, Хосечо, М. Фланьо, Монреал (45’ Х. Фланьо); Пунял, Некунам, Хуанфран, Плашил (68’ Портийо); Масуд; Пандиани;

Картони: Игуаин, Рамос; Хайнце, Хуанфран (жълт/ червен), Масуд, Пунял, Х. Фланьо

Посещаемост: 75,000, "Сантиаго Бернабеу"

Рефер: Алфонсо Перес Бурул

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)