2. - Русия
  3. Амкар с изненадваща победа в първия си мач без Херо – 2:0 над ФК Москва

Амкар с изненадваща победа в първия си мач без Херо – 2:0 над ФК Москва

Отборът на Амкар (Перм) победи изненадващо 3-ия в класирането ФК Москва в първия си мач без българския треньор Димитър Димитров – Херо. Срещата се игра на стадион „Стрелцов” и бе от програмата на 21-ия кръг на руската Премиер лига. Както е известно бившият наставник на Черноморец (Бургас) напусна клуба преди 2 седмици, след като започна много слабо сезона, а резултатите бяха повече от незадоволителни. В състава на гостите цял мач играха българите Захари Сираков и Георги Пеев, които си изкараха по един жълт картон, а Мартин Кушев записа 84 минути. Бившият нападател на Левски Жеан Карлош също бе в стартовия състав на Амкар и игра 65 минути.

Срещата започна със силен натиск от страна на гостите, които успяха да открият резултата още в 8-та минута. Тогава Дринчич качи топката на главата на Белоруков и вторият не пропусна да се разпише отблизо. Първата голова възможност пред домакините дойде чак в 47-ата минута, когато голмайсторът Белоруков извърши глупав фаул в наказателното си поле и даде шанс на ФК Москва да изравни от дузпа. Зад топката застана Чеснаускис, но ударът му бе париран с гърди от стража на Амкар Игор Усмински.

Така дойде 62-ата минута, когато гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Гришин си изкара втори жълт картон в рамките само на три минути. Домакините не им останаха длъжни и само 120 секунди по-късно Епуряну също бе декориран в жълто за втори път и така възстанови статуквото по отношение на полевите играчи. В 88-ата минута Чеснаускис можеше да се реабилитира за пропуснатата дузпа, но шутът му попадна в обятията на Усмински.

Така дойде 90-ата минута, когато Афанасиев оформи крайното 2:0, след като стреля между двама бранители към левия ъгъл, правейки Жевнов безпомощен.

След този успех тимът на Амкар се отдалечи от зоната на изпадащите, натрупвайки актив от 21 точки, с три пред състава на Кубан. Домакините от ФК Москва останаха 3-и с 34, но по-късно днес 4-ия ЦСКА играе вкъщи с Криля Советов и може да измести съгражданите си от 3-то място.

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското